Drtiči jdou do semifinále v roli outsidera. Svěřenci trenéra Stanislava Beťka totiž s hlavním aspirantem na postup do první ligy v základní části pokaždé prohráli, soupeři z Valašska v pěti letošních vzájemných zápasech sebrali pouze bod.

Zatímco pro nadupaný celek z Valašska byl postup mezi čtyři nejlepší týmy východní skupiny povinností, Hodonín už svůj letošní předsezonní cíl splnil. „Proti Vsetínu nemáme co ztratit. Víme, že Poruba by pro nás byla příznivější soupeř. Na druhé straně obě mužstva jsou kvalitní, takže šance na postup jsou padesátiprocentní. Hodně ukáže naše domácí utkání,“ myslí si zkušený hodonínský bek Petr Pokorný.

Nedělní páté čtvrtfinálové utkání pro něj bylo už dvaasedmdesátým duelem v play off, které odehrál v modrooranžových barvách. Pokorný je po konci kanonýra Juráska v kabině Drtičů jasně nejstarším hráčem. Čtyřicetiletý obránce by polovině spoluhráčů klidně mohl dělat otce. „Mezi mladými kluky se cítím skvěle, věkový rozdíl si nijak nepřipouštím,“ říká dlouholetá opora SHK, která si triumf nad Opavou i postup do semifinále dlouho vychutnávala.

„Je pravda, že jsem si to užíval, protože to byl jeden z mých posledních krásných zážitků na tomto ledě. Chtěl jsem, aby si to s námi užili i fanoušci,“ přiznává hodonínská jednadvacítka.

Rodák z Vyškova je v play off nejproduktivnějším zadákem Drtičů. I když jeden zápas kvůli zranění vynechal, v dalších čtyřech střetnutích nasbíral tři asistence. V základní části Pokorný bodoval dvanáctkrát. „Celá série byla hodně těžká. I když to tak podle průběhu čtvrtfinále možná nevypadá, stála nás dost sil. Opava má zkušený tým, který hraje už delší dobu spolu,“ připomíná zkušený bek.

Podle známého hokejisty byla pro postup klíčová páteční výhra v Opavě. „Podali jsme tam skvělý týmový výkon. Tato výhra nás nasměrovala k postupu,“ tvrdí populární Pokec.

I on souhlasí s hodnocením, že největší rozdíl mezi soupeři byl ve výkonu brankářů. „Jejich gólmani před play off nechytili zrovna skvělou formu, což bylo plus pro nás. Zato nás Zdenko podržel skvělými zákroky,“ chválí parťáka Pokorný.

Zatímco první kolo druholigového play off se nově hrálo na čtyři vítězné zápasy, v semifinále a finále budou stačit tři výhry. „Myslím si, že to mělo být spíš naopak. Čtvrtfinále na tři a semifinále a finále na čtyři,“ říká Pokorný.

Druholigoví hokejisté navíc mají na rozdíl od profesionálů nevýhodu, jelikož i ve vyřazovacích bojích pravidelně trénují a chodí do práce. „Je to dost náročné,“ přiznává čtyřicetiletý hokejista. „Sil ale máme ještě dost, protože příprava byla kvalitní. Určitě máme kde brát,“ věří hráčům asistent kapitána Drtičů.

Peš a spol. navíc měli dost času na regeneraci. Po nedělní výhře nad Opavou dostali od trenérů volno. Od úterý se však hokejisté Hodonína připravují na další těžké boje. Série se Vsetínem odstartuje v neděli večer.