Na světelné tabuli svítil čas 39:27. Hráči Hodonína radují. Drtiči otupili tlak Techniky čtvrtým gólem. Jak padl? Střelu z mezikruží hostující gólman Jirkův chytil.

Z hlediště to vypadalo, že rozhodčí Škach hru přeruší. Petr Peš si ale jako jediný z hráčů na ledě všiml, že puk leží vedle betonu gólmana Techniky, natáhl se po něm a k překvapení všech jej pohodlně poslal do sítě.

„Měl jsem i štěstí. Rozhodčí byl za mnou, takže puk stejně jako já viděl. Proto hru nepřerušil. Kdyby stál na druhé straně, tak bych branku nedal,“ uvědomoval si po zápase šťastný střelec.

Devětadvacetiletého útočníka si na střídačce dobírali i spoluhráči. „Kluci si ze mě dělali srandu, že jsem to málem přestřelil. Musím ale uznat, že to byl nejjednodušší gól, který jsme kdy dal,“ řekl Peš.

Podle něj čtvrtá branka do té doby vyrovnaný duel rozhodla. „V největším tlaku Techniky udělal jejich brankář chybu. Byl to zlomový okamžik,“ tvrdí Peš.

Ten si vítězství nad tradičním rivalem cení. „Výhra nad Technikou mě vždycky potěší,“ přiznal Peš. „V týmu soupeře totiž hraje spousta známých kluků a bývalých spoluhráčů. Navíc zápas jsme zlomili až ve třetí třetině,“ vysvětlil. „Já beru duely s Brnem jako nejprestižnější zápasy sezony,“ dodal.

Hodonín nakonec vyhrál zaslouženě. I když hlavně v prostřední části se proti houževnatému soupeři trápil. „Po předchozích domácích zápasech, kdy jsme museli útočit, jsme toho měli plné zuby,“ přiznala hodonínská čtyřicítka. „Trochu nám docházeli síly. Hráči Techniky byli všude dřív. My jsme si to komplikovali. Nebruslili jsme dobře, nepomáhali beků s rozjížděním akcí. Navíc jsme zbytečně ztráceli puky ve středním pásmu a všechno se to valilo k nám,“ přidal.

Drtiči ale nakonec dokázali soka z čela tabulky udolal. Po pěti letech navíc vyhráli tři domácí zápasy v řadě. „Věděl jsem o tom a před zápasem na to i myslel. Přál jsem si, abychom to konečně zlomili a měli devět bodů. To se nám povedlo a jsme za to rádi,“ řekl Peš.

O vítězné sérii nad brněnským soupeřem ale člen elitní formace netušil. „Tak to je pro mě novinka. Každopádně je to další příjemná zpráva,“ culil se Peš.
Uspokojení se technický hokejista ale brání.

„Hrajeme dobrým systémem. Neblázníme tolik dopředu. Pokud budeme i nadále hrát poctivě zezadu a čekat na chyby soupeře, tak by mohla série pokračovat,“ míní Peš, který si v závěru duelu vyměňoval názory s hostujícím útočníkem Karlem Benýškem. „Co na to říct. Je to takový náš evergreen. Asi už příště shodíme rukavice. Už je toho moc,“ uzavřel Peš.