„Poslední rok hodnotím pozitivně, neboť jsem se po zranění vrátil zpět na led a získal angažmá v zahraničí. Navíc jsem se také dostal do reprezentace, což byl můj dětský sen," říká Michal Kempný. Pětadvacetiletý obránce nezapomene především na premiérové mistrovství světa, které se konalo v Praze a v Ostravě. I když bývalý hráč Skalice a Slavie Praha do žádného utkání nezasáhl, atmosféra ho naprosto uchvátila. „Mě jsem možnost být v jednom týmu s Jaromírem Jágrem a dalšími hvězdami světového hokeje. Byla radost takové borce sledovat při práci na ledě i mimo něj," říká Kempný.

Ofenzivní bek věří, že si na světovém šampionátu někdy 
v budoucnu zahraje. „Snad to nebyl můj poslední," usmívá se poctivý obránce, který by sportovcem roku 2015 zvolil olympijského vítěze z Nagana Martina Ručinského. „Za jeho tvrdou práci a oddanost hokeji," vysvětlil svoji volbu litvínovského extraligového šampiona. Kempný však sleduje i další české sportovce. „Hodně fandím Lucce Šafářove, která měla řadu úspěchů," říká. „Mezi kolektivy bych nejvíce ocenil týmový výkon českých tenistek ve Fed Cupu," přidal.

Nyní se ale hodonínský odchovanec naplno věnuje angažmá v Omsku. O vánočních svátcích se ale díky reprezentační přestávce dostal i domů do Lužic. „Z toho jsem měl opravdu velkou radost. Není nadto být s rodinou pohromadě," tvrdí Kempný, který se již nyní těší, až si po náročné sezoně někde na pláži u moře pořádně odpočine. Ještě předtím ho ale čeká spousta těžkých zápasů. Vrcholem letošního roku je pro hokejisty i fotbalisty mistrovství světa. „Moc rád bych reprezentoval svou zem. Na fotbalový šampionát bych se zase rád podíval jako divák," dodal s úsměvem.