„Jménem celého klubu blahopřejeme Petru Srncovi k životnímu jubileu a přejeme pevné zdraví a pohodu a spokojenost do dalších let,“ uvedl sportovní manažer druholigového Baníku Martin Vyrůbalík.

Srnec je s hodonínským hokejem spojen od útlého mládí a vždy vynikal svým talentem.

S milovaným sportem začal v osmi letech. Hrdě nosil dres Slovanu. Velkým vzorem mu byl starší bratr Jan, který dlouhé roky střílel branky za HC Olomouc.

Petr Srnec se mu však později přiblížil. Již na prahu plnoletosti se vypracoval ke stálým členům prvního mužstva Slovanu a následně Baníku, který až do poloviny devadesátých let psal zlatým písmem nejlepší období hodonínského hokeje.

Brankář hokejistů druholigového Hodonína Dominik Piták.
Piták se ve Vítkovicích učil od Bartošáka, prvním vzorem byl táta. Odejde?

V roce 1995 ale přišel neslavný konec hokeje v Hodoníně a dlouhých šest byla z hokejového svatostánku na Slovácku pouze asijská tržnice. Na začátku nového milénia se však nejen u Srnce projevila jeho velká láska, zejména k hodonínskému hokeji.

Jubilant se stal jedním z motorů znovuzrození hodonínského hokeje a společně také zakládajícím členem SHKM Hodonín. Byl mentorem a prvním dlouholetým předsedou nového jihomorovského oddílu, ve kterém pracoval v prvních sezonách neúnavně jako trenér, rovných dvacet let byl členem výkonného výboru klubu.

Druhou velkou životní láskou Petra Srnce je práce v sociálních službách. I proto, s ohledem na velké vytížení ve funkci ředitele Zeleného domu pohody, předal symbolické žezlo dalším hokejovým „bláznům“.

Nadále však zpovzdálí dění v Baníku bedlivě sleduje a stále je aktivním členem klubu.