Kouč českého ženského národního týmu byl s výkonem i výsledkem spokojený. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Jsem rád, že jsme neinkasovali žádný gól. Zkoušeli jsme nové taktiky a musím holky pochválit za to, že je dobře pochopily a ukázaly to taky na ledě," uvedl po úterním přípravném mezistátním utkání Jiří Vozák.

České reprezentantky vstoupily do utkání velmi dobře a už po dvou minutách si svojí aktivní hrou vysloužily přesilovou hru. V ní si však domácí hráčky žádnou velkou příležitost nevypracovaly. Až v páté minutě se musela slovenská brankářka Lettrichová ukázat, když vytáhla výborný zákrok lapačkou proti střele Jančové.

Oba celky hrály hodně útočně. Mírně navrch měl český výběr, který šel ve 12. minutě po zásluze do vedení. Češkám se podařilo vymanit ze sevření slovenského týmu, Manhartová si vzala kotouč, zavezla jej do útočného pásma, kde přihrála Aleně Polenské, která už neměla těžkou práci a otevřela skóre utkání.

Druhý gól přidala po sérii přihrávek v útočném pásmu Lucie Povová. V závěru první dvacetiminutovky české reprezentantky nejprve ubránily oslabení a pouhých šest vteřin před první sirénou přidaly třetí zásah. Vendula Přibylová si našla prostor k zakončení své individuální akce. „V úvodní části jsme byli lepším týmem. Dokázali jsme vstřelit tři branky, což holkám hodně pomohlo," řekl Vozák.

Slovenky mohly ihned po nástupu do druhé třetiny snížit, ale brankářka Bečevová protihráčku Mikeskovou vychytala. Na druhé straně si slovenská gólmanka poradila s nepříjemným závarem před svým brankovištěm.

V polovině utkání se hra poněkud rozbila častými vyloučeními. Prvnímu gólu byly slovenské hráčky blízko ve třiatřicáté minutě, ale Bečevová sklapla betony včas a nedovolila Novotné procedit puk za brankovou čáru. „Ve druhé třetině jsme byli zbytečně nervózní. Z naší strany tam dost vyloučení. Holky moc chtěly a z toho potom vznikaly zbytečné fauly. V poslední periodě z nás však spadla tíha a holky si začaly věřit," prohlásil Vozák.

Začátek poslední třetiny se o něco opozdil, protože Hodonínem se prohnal prudký liják, který měl na svědomí výpadek proudu. Elektřinu se ale po krátké pauze podařilo opět nahodit a třetí třetina tak mohla začít.

Ani závěrečná část nepřinesla změnu a české hráčky byly na ledě o poznání aktivnější. Skvělá Lettrichová ale dlouho držela naděje Slovenska na přijatelný výsledek. V samotném závěru však inkasovala po střelách Aleny Polenské a Renaty Mastné dvě slepené branky. Česká ženská osmnáctka nakonec vyhrála rozdílem třídy 5:0.

„V současné době prochází náš tým obměnnou. Začali jsme dávat více prostoru mladším ročníkům. Některé starší hráčky kvůli tomu skončily s aktivní činností v reprezentaci. Proto jsme věděli, že na úvod sezony pro nás bude Česká republika těžkým soupeřem," uvedl kouč Slovenska Andrej Schöber.

Jeho tým se snažil na Slovácku vyrovnat rychlé hře českého družstva. Na lepší výsledek ale hostující děvčata neměla. „Jsem rád za výkon, který holky předvedly ve druhé třetině. Dokázali jsme více bruslit se soupeřem. Trochu mě mrzí, že jsme podobně nehráli i v závěrečné části. Naopak jsme udělali zbytečné chyby, které soupeř dokázal potrestat," dodal Schöber.

Přípravný hokej, ženy

Česká republika U18 – Slovensko U18 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky: 12. Polenská (Manhartová, Studentová), 15. Povová (Polenská, Chmelová), 20. Přibylová (Zíková), 56. Polenská (Manhartová, Mrázová), 56. Mastná (Mrázová). Rozhodčí: Netopil – Čech, Olšar. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 60.

Česká republika U18: Bečevová (Peslarová) – Tejralová, Bukolská, Herzigová, Fialová, Zedníková, Jančová, Zíková – Chmelová, Polenská, Studentová, Mastná, Povová, Lédlová, Mrázová, Kaplanová, Vanišová, Manhartová, Vonková, Přibylová. Trenér: Jiří Vozák.

Slovensko U18: Lettrichová (Kiapešová) – Ištochová T., Čurmová, Klimášová, Gáborčíková, Paľová, Novotná – Obercianová, Sroková, Trebulová, Fedoročková, Mišková, Korenková, Košecilá, Gorecká, Ištochová L., Mikesková, Gápová, Maskačová. Trenér: Andrej Schöber.