Prohra ale rychle přebolí, důležité je, že talentovaný forvard nepociťuje následky těžkého otřesu mozku, který mu ve středu 18. října přivodil břeclavský zadák Jakub Peslar.

„Jsem fit. Hlava mě už nebolí. Měl jsme sice ještě nějaké stehy v obličeji, ale to se dalo překousnout," mávl rukou Matěj Charvát.

Byl to právě mladý hráč čtvrtého hodonínského útoku, kdo v derby s Břeclaví doplatil na zbytečně tvrdou hru Lvů v závěru utkání. Charváta necelých pět minut před koncem jižanského derby naprosto zbytečně trefil loktem hostující obránce Jakub Peslar. Domácí junior zůstal po ostrém zákroku bezvládně ležet na ledě.

Osmnáctiletý forvard Drtičů byl dlouhé vteřiny mimo a všem fanouškům, až na ty hostující, kteří tento zákrok ocenili potleskem, ztuhla krev v žilách. Díky rychlé reakci jeho spoluhráčů a lékaře se podařilo Charvátovi vyprostit zapadlý jazyk a posléze jej i přivést k vědomí. Peslar byl poslán do kabin s trestem ve hře.

„Bral jsem to jako poslední střídání, nebyl jsem na souboj připravený. Bohužel jsem měl hlavu dolů, díval jsem se do ledu. Náraz jsem tedy vůbec nečekal," přiznal Charvát, který si na inkriminovaný moment nevzpomíná. „Nepamatuji se na něj. Vybavují se mně až momenty z ošetřovny," říká.

Mladý útočník SHK putoval po utkání do nemocnice, kde zůstal necelé dva dny na pozorování. Vyšetření ukázalo, že má po surovém zákroku břeclavského Peslara těžký otřes mozku. „V pátek ráno mě pustili," řekl Charvát.

Za mladým útočníkem dorazilo hned ve středu večer několik spoluhráčů. Další hráči mu poslali na druhý den textovou zprávu. Brzky návrat mu na sociální síti přáli kamarádi i běžní fanoušci.

„Vzkazů jsem dostal hodně, z čehož jsem měl velkou radost. Těžko říct, kolik kluků za mnou přišlo. Bylo jich hodně. Ti, co bydlí v Hodoníně, se za mnou stavili ještě ten večer. Ti, co chodí do práce, mi poslali sms," pravil talentovaný hokejista, kterému se ozval i Jakub Peslar.

Byl to právě mladý zadák Břeclavi, kdo Charvátovo zranění zavinil. „Napsal mi, že mě nechtěl takto trefil a ať se brzy uzdravím a vrátím na led. Potěšilo mě to," řekl Charvát.

Ten s klidem přijal verdikt disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje, která potrestala provinilce zákazem činnosti do 9. listopadu. Obránce Lvů si tak nezahraje minimálně čtyři soutěžní zápasy.

V hodonínské kabině vládne po první čtvrtině pohoda. Drtiči jsou na čele druhé ligy skupiny Střed, před druhou Technickou Brno mají tříbodový náskok. „Nálada je dobrá. Všichni kluci jsou v pohodě. Věřím, že nám to ještě dlouho vydrží," usmívá se Charvát, který letos dostává od trenéra Recha dostatek prostoru. „Jsem za to rád. Většinou hrajeme s dalšími kluky z juniorky ve čtvrtém útoku a trenér to normálně točí, takže se na led dostaneme celkem pravidelně," říká Charvát.

Ten si na malý zápřah nemůže stěžovat, neboť pravidelně nastupuje za muže i juniorku. „Obě soutěže jsou různé. Hraje se v nich jiný hokej. V mužích jsou zkušení hráči, kteří mají hodně za sebou, kdežto v juniorce se hodně bojuje a bruslí," srovnává Charvát.

Mladí Drtiči jsou ve vyrovnané soutěži zatím předposlední. Na čtvrtý Frýdek-Místek ztrácejí dva body. „Doma nezvládáme pouze první třetiny, ale jinak hrajeme před vlastním publikem excelentně. Bohužel venku se nám nedaří. Ze čtyř zápasů jsme vybojovali pouze dva body," dodal Charvát.