Společně s křídly Filipem Čechem a Jiřím Ondráčkem tak chce hodonínský odchovanec pomoci Zlínu do semifinále play off. „Doufám, že i letos budeme mít stejně dobrou základní část jako loni a ve vyřazovacích bojích to dotáhneme ještě dál,“ přeje si čtyřiadvacetiletý hokejista.

Jak hodnotíte přípravu Zlína? Výsledky nebyly nic moc…
Je pravda, že nám pár zápasů výsledkově moc nevyšlo, ale v přípravě naštěstí až tak o výsledky zase nejde. Podstatné je, abychom si přes léto zase oživily správné zápasové návyky a ty špatné odstranily. Myslím, že jsme přípravu na novou sezonu.dostatečně využili.

Vy jste část přípravy kvůli zranění vynechal. Už jste v pořádku?
Na turnaji v Trenčíně na mě v posledních minutách zápasu proti Skalici protihráč vystrčil koleno a skončilo to pohmožděným stehenním svalem a týdnem volna. Ale už jsem zcela v pořádku.

Kádr se přes léto téměř nezměnil. Bude Zlín letos ještě silnější?
Doufám, že právě v tom bude naše síla. Oproti jiným týmům jsme už nějakou sezonu skoro beze změny. Určitě si ale všichni uvědomujeme, že když to nebude šlapat podle představ trenéra nebo vedení, tak může kdokoliv skončit a odejít.

V minulé sezoně jste většinou nastupoval až ve čtvrté formaci. Letos tomu asi nebude jinak. Jste spokojený se svojí pozicí ve Zlíně?
Spokojený nejsem a ani být nemohu, i kdybych hrál třeba ve druhé pětce. Pořád je co zlepšovat a člověk nemůže byt nikdy spokojený. Vždycky může být lépe. Kdybych se navíc uspokojil s tím, co mám, tak to může dopadnout špatně.

Jaké jsou vlastně ambice Zlína? Šéf klubu Janečka mluvil o semifinále. Je postup mezi čtyři nejlepší týmy reálný?
O semifinále se mluvilo už i loni. Celou sezonu to vypadalo dost nadějně, bohužel to pak v play off nedopadlo dobře. Tak doufám, že letos budeme mít stejně dobrou základní část jako loni a ve vyřazovacích bojích to dotáhneme ještě dál.

Kdo je podle vás hlavním aspirantem na titul?
Na tohle je fakt těžké odpovědět. Raději bych nebyl konkrétní. Titul podle mě může vyhrát každý tým extraligy.

Na které zápasy v sezoně se nejvíce těšíte?
Pokud se daří, tak se člověk těší na každý zápas. O to víc je ale důležitější se připravit na zápasy, ve kterých to až tak nepůjde. Takže doufám, že se budu těšit na všech dvaapadesát utkání.

Jaké jsou tvé cíle před nadcházející sezonou?
Na prvním místě jsou týmové cíle. Když se bude dařit mančaftu, budu spokojený. Já budu rád, když minimálně zopakuji loňskou sezonu.

V letní přípravě se dařilo i dalším hodonínských odchovancům. Šmach hraje stabilně za Kladno, Vrba se uchytil ve Znojmě, Obdržálek pomohl Plzni k vítězství v Tipsport cupu. Sledujete výkony bývalých Drtičů?
Snažím se sledovat všechny hokejové výsledky. A pokud hraje tým ve které jsou kluci z Hodonína, tak se určitě podívám, jak se jim dařilo.

Jste s bývalými hráči Hodonína v kontaktu?
Určitě jsem. Během roku se několikrát potkáme nebo si zavoláme.