I nadále bude pro Drtiče dýchat, radovat se z každé vstřelené branky, slavit důležitá vítězství, smutnit po inkasovaném góle i rozebírat nepovedený zápas…

„Je pravda,že člověk cítí zodpovědnost za svoji práci a mě vždy zajímá výsledek, který samozřejmě musí být kvalitní,“ uvedla na klubových stránkách Gajošová. „Ale v podstatě se u mě nic nezměnilo. Na postu manažera směnáren pracuji dvanáct let a jsem vycvičená být ve střehu,“ říká rázná žena, která bude i nadále spolupracovat se svým předchůdcem Luborem Šimečkem. „Struktura a chod klubu zůstaly samozřejmě zachovány a Šimeček zůstává dále členem SHK Hodonín,“ sdělila Gajošová.

Kritika vedení

Té se nelíbí dlouhodobá kritika vedení klubu. „Za tři roky, co se v klubu angažuji, pořád poslouchám, jak dá sponzor peníze do klubu v případě, když tam nebude Šnoblt, Šimeček a další. Pokud bych ale měla neustále poslouchat podobné názory, tak se nedostaneme nikam. Kdo nechce pomoci, vždy bude vymýšlet, jak to nejde,“ zlobí se Gajošová.

„Už mě také přestalo bavit poslouchat, jak je náš klub černá díra, jak se máme všichni dobře a podobně. Proto také letos vždy po každém domácím zápase zveřejníme tabulku, kde bude uvedeno, kolik se prodalo lístků a kolik majitelů permanentek prošlo turnikety,“ pronesla.

Nová předsedkyně hodonínského klubu se chce nyní více věnovat fanouškům, kteří jsou důležitou součastí každého klubu. „Dala jsem si za úkol sestavit mužstvo tak, aby fanoušci byli spokojení. A zatím se nám daří kádr naplnit kvalitními hráči,“ je přesvědčena Gajošová.

Kádr Drtičů v současnosti čítá jedenáct jmen. Na soupisce jsou brankář Tuček, obránci Komárek, Pokorný, Podešva a Salajka. Nechybí ani útočníci Jurásek, Kuba, Korotvička, Špok, Peš a Vaškovič. Na další jména si musí hodonínští příznivci počkat.

„Dohodli jsme se s trenéry, že v srpnu dostanou šanci mladí hráči. Je potřeba s nimi pracovat a dát šanci i juniorům,“ nabízí svůj pohled Gajošová.

Ta z Uherského Hradiště láká dvojici mladíků Šurý – Šudoma. „V kontaktu jsme i s dalšími hráči, ale jména z pochopitelných důvodů prozrazovat nebudu,“ říká šéfka klubu.

Jednatelka klubu chce více spolupracovat i s neoficiálním fanklubem. „Věřím, že to bude na jiné úrovni než doposud. V pátek 25. června jsme pozváni na jejich schůzku. Určitě spolu začneme více komunikovat," slibuje.

Vyjít vstříc fanouškům

K dalším novinkám patří střílení na branku po druhé třetině. „Rádi bychom také rozšířili sortiment fanouškovských předmětů a v neposlední řadě budeme tvrdě dbát o fanoušky při zápasech. Chceme, aby bylo na zimním stadionu kvalitní občerstvení,“ pronesla Gajošová.

Hodonín navíc zřejmě přijde i o přípravný zápas Spartaku Moskva s PSG Zlín. „Ruský tým se rozhodl, že letní přípravu bude opět mít v Havlíčkově Brodě. Jestliže odehraje Spartak utkání se Zlínem, bude ho hrát na Vysočině a nebude k němu jezdit do Hodonína,“ uvedla Gajošová, která se na klubových stránkách Drtičů vyjádřila i k systému druhé ligy. Ten se opět po roce vraví ke dvěma skupinám. „Tento systém si odsouhlasilo pouze zasedání druhé ligy. My máme hlavně zájem odehrát co nejvíce utkání. Není možné platit hráče a hrát jeden zápas za týden. Tím by utrpěla i kvalita soutěže,“ je přesvědčena Gajošová.

Sympatická žena se hokeji věnuje každý den. K denním rituálům patří i návštěva webových stránek SHK. Pobavit i pořádně naštvat dokáží Gajošovou některé příspěvky v diskuzním fóru. „Některé příspěvky jsou chytré a k věci, jiné hraničí s drzostí,“ tvrdí. „Jelikož jsem velmi emotivní člověk, tak ze začátku jsem byla některými příspěvky celkem vytočená,“ směje se.

„Vím, že příspěvky píší většinou mladí lidé a plně chápu, že někdy jsou z hokeje rozladění a potřebují to někomu sdělit. Jsem zastáncem volnosti, ale do určitých mezí,“ pokračuje. „Jinak mi kritika, která se někdy objeví na fóru, nevadí. Naopak vždy mě to postaví do pozoru a vím, že něco není v pořádku. Chyby děláme všichni. Já si své z minulého ročníku plně uvědomuji,“ dodává.