„Když jsme v neděli prohráli s Kometou s Boleslaví, tak mi kluci aspoň udělali radost vítězstvím v Opavě. Jak jsem se ještě v Rondu podíval na onlajny, tak mi to trochu zlepšilo náladu,“ vzpomněl na nedělní večer třiašedesátiletý kouč.

V úterý konečně mohl oslavit i první výhru Kometa, která zvítězila v Litvínově 7:1. „Po těch dvanácti porážkách není v Brně na slavení ani pomyšlení. Uhrál se jen jeden jediný zápas. Můžeme slavit jedině, až bude první máj,“ prohlásil s nadsázkou Číhal.

Přesto zažil i s Kometou první oslavu vítězství. „Pokřik je u obou mužstev úplně stejný. Akorát, že tady v Hodoníně mlátíme hokejkama do všeho možného. V Kometě je takový naganský syndrom, celé mužstvo se v kruhu chytne kolem ramen,“ popsal rozdíly oslav u extraligového a druholigového týmu bývalý kapitán Komety.

Ten má nyní u obou celků plné ruce práce. Brňané jsou totiž devátí a před jedenáctými chemiky mají jen čtyř bodový náskok. Navíc má Litvínov zápas k dobru. Drtiči se sice po výhře nad Frýdkem posunuli na sedmou příčku a před devátým Valašským Meziříčím mají osmibodový náskok, ale právě Bobry přivítají v důležitém sobotním utkání. „Teď je potřeba dostat se s Kometou do předkola play off. Když Kometa bude v předkole play off a Hodonín v play off, tak budu spokojený. Pak uvidíme,“ dodal Svatopluk Číhal.