Polesný překonal brankáře Iláše na začátku poslední části. Mladý zadák SHK se trefil přesně mezi betony a strhl vedení na stranu favorita, který v závěru přidal další dvě branky a nakonec vyhrál 4:2. „Byl to náročný zápas. Nový Jičín se hodně posílil, což bylo znát. Naše hra dlouho nebyla optimální, ale pak jsme se rozehráli a náš výkon se v průběhu zápasu zlepšoval," uvedl jeden z hrdinů sobotního střetnutí.

Polesný skóroval ve 47. minutě, kdy přesně zakončil spolupráci Charváta s Vránou. „Usadili jsme se v pásmu a útočníci svým pohybem dobře rozhýbali soupeřovu obranu. Tím vznikl prostor před brankou, do kterého jsem si sjel," popsal začátek gólové akce její autor. „Havran (Jakub Vrána – pozn. red.) mě našel výbornou přihrávkou a já to trefil gólmanovi mezi betony," doplnil Polesný, který skóroval podruhé v sezoně. „Gól však byl zásluhou celé lajny," podotkl skromně dvaadvacetile­tý zadák.

Hodonínský odchovanec prožívá povedené období. Šikovný mladík hraje stabilně, mužstvu navíc nepomáhá pouze defenzivní činností, ale také ve hře dopředu. V letošní sezoně už nastřádal čtyři kanadské body. „Cítím se hodně dobře. Body mě těší, ale ještě víc jsem rád, že se daří týmu a že jsme pořád na dostřel špici tabulky," řekl Polesný.

I když Drtiči proti poslednímu Novému Jičínu nijak nezářili, náročnou šichtu zvládli a před vlastním publikem urvali povinné body. Podle trenér Beťka mužstvo nakoply bitky, ke kterým došlo před polovinou utkání. S koučem souhlasí i Polesný. „Přesně něco takového jsme v zápase potřebovali. Hodně nás to nakoplo, díky tomu jsme dokázali zápas otočit," prohlásil zadák.

Rozhodující chvíle ovšem přišly až ve třetí periodě. Nejprve skóroval Polesný, v závěru udeřili Kadlec s Vaňkem. Hosté už stačili porážku pouze zmírnit. „ Po mém gólu sice Nový Jičín znervózněl, ale zlom přišel až v následně v přesilovce, kdy padly dva góly. Od té chvíle odpor Jičína upadl," všiml si Polesný.

Slovácký celek se i díky výhře 4:2 drží na třetím místě tabulky. Lepší jsou pouze hlavní aspiranti na postup. V čele je Vsetín, druhou příčku okupuje Poruba. „Letos je východní skupina nesmírně vyrovnaná. Vsetín i Poruba jsou určitě favority, ale letos je konkurence hodně velká. Každý může porazit každého, většina zápasů je dost vyrovnaných," komentoval Polesný.

Hodonínští hokejisté zatím sbírají body hlavně doma, na soupeřových kluzištích se jim naopak výsledkově příliš nedaří. „Těžko říct čím to je, ale do všech zápasů jdeme s cílem vyhrát," přemítá Polesný. „Doma nás ženou výborní fanoušci, kdežto venku nám to zatím neklape," přidal.

Drtiči chtějí před vlastním publikem uspět i ve středu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského přivítají nevyzpytatelnou Kopřivnici. Jihomoravané nic jiného než výhru neberou. „Kopřivnice má kvalitní tým. Určitě to bude těžký zápas, ale pokud se vyvarujeme zbytečných vyloučení a začneme už od začátku zápasu hrát aktivně, tak bychom zápas měli zvládnout," ví Polesný. Duel začíná v osmnáct hodin.