„Po šedesáti minutách skončilo utkání 2:2. Byl to vyrovnaný boj, který ale na konci rozhodčí nezvládl,“ říká hodonínský kouč Svatopluk Číhal. Závěr důležitého zápasu se podle všeho podobal spíše frašce než důstojnému klání.

Nejprve v nájezdech za Hodonín uspěl Meixner, který vyzrál na domácího Iláše. O vyrovnání se poté postaral Polok. Nad tím, co se ale dělo potom, zůstává Drtičům rozum stát. Rozhodčí Jeřábek dal pokyn hodonínskému kapitánu, aby se rozjel proti Ilášovi. Lídr Číhalova týmu uspěl. Jenže vše bylo jinak.

„Říkal jsem rozhodčímu, že mají jet domácí. On mi odpoveděl, že ne. Že mám jet já. Dal jsem gól, ale domácí protestovali a rozhodčí jejich námitku uznal. Branka teda neplatila,“ přiblížil klíčový moment Tomáš Meixner. Naopak na druhé straně prostřelil Maláče Kovalovský a Opava se dostala do překvapivého vedení.

„Pan Jeřábek nás vyloženě zaříznul. Nevím, co si o tom mám myslet. Jestli chtěl mít nad utkáním kontrolu tím, že bude chybovat úmyslně, tak je to hodně smutné,“ zlobil se po duelu hodonínský trenér Svatopluk Číhal. I když Meixner svůj nájezd zopakoval, na Iláše už nevyzrál. Dokonce ho musel jet ještě do třetice, protože na ledě přistál další puk. Domácí brankář byl ale i tehdy úspěšný.

Poslední hřebíček do oranžovomodré rakve zatloukl opět Kovalovský, který tak poslal sérii do pátého střetnutí. „Jsme zklamaní, ale už se nedá nic dělat. Musíme na to zapomenout a připravit se na klíčový zápas. Musíme ho rozhodnout v normální hrací době a nenechat jej dojít do prodloužení nebo nájezdů,“ uzavřel hodonínský kapitán.