Už jen pohled na přezápasovou rozcvičku leccos naznačoval. Zatímco hráči Rigumu se bavili střelbou na brankáře Igora Jurenku, borci z Dolních Bojanovic nedali dohromady ani dvě pětky. „Někteří kluci jsou v práci, jiní nemocní či zranění. Určitě jsme ale nechtěli dát kůži zadarmo,“ řekl kapitán Snipers Marcel Janáč.

Dolní Bojanovice začaly utkání, které začalo kvůli zdržení rozhodčího Zvařiče o dvacet minut později, dobře. Už ve 3. minutě nachytal brankáře Jurenku střelou od modré Lelka. Favorit se proti houževnatému soupeři dlouho trápil. Až v 11. minutě důrazný Zdeněk Hlavačka střelou pod břevno srovnal. Obrat zařídil v závěru úvodní části mladý obránce Prčík.

Rigum zápas rozhodl čtyřmi brankami během čtyř minut. Na 3:1 zvyšoval Helešic, pak se dvakrát trefil bojovník Michal Tóth. Povedenou část zakončil šestým gólem Vojáček. Tři branky padly v početní výhodě. „Přesilovky nám vyšly. Většinou jsou to střely zezadu. Snažíme se to hrát na Břeťu Mráze. Pokud ho soupeř nepokryje, tak ze dvou střel je většinou jeden gól. Proti Bojanovicím se dařilo i dalším klukům,“ pravil kapitán béčka Rigumu Petr Jánoš.

Snipers se v závěrečné části snažili duel zdramatizovat. Aktivní byl hlavně Ivan Lorenc, který se dostal do několika šancí. A byl to právě Lorenc, který připravil branky po Lelku a Susedíka. „Pořád je to z naší strany trápení. Musíme se hlavně vyvarovat zbytečných faulů. Soupeře tím dostáváme do hry,“ pravil Jánoš.

Žádné drama se však u Čerevných domků v sobotu po obědě nekonalo. V pohodě hrající Rigum si bez větších problémů dokráčel por druhou letošní výhru. Výhru favorita pečetil kapitán Jánoš.

„Dokud jsme měli fyzické síly, tak jsem dokázali se soupeřem držet krok. Postupně jsme však odcházeli. I když třetí třetina nám celkem vyšla, tak na zvrat už jsme neměli,“ uvedl Janáč. Podle něj by měly Dolní Bojanovice v letošní sezoně bojovat o medailové pozice. „Do třetího místa bychom chtěli být. I kdyř v koutku duše pomýšlíme i na finále.“

Zápas dvou ambiciózních týmů diváky nenadchl. Zklamaný byl hlavně bývalý útočník CSKA Peter Prochászka. „Přijel jsem se podívat s Ivanem Lorencem. Bylo to slabé. Utkání vekou úroveň nemělo,“ nabídl svůj pohled bývalý elitní kanonýr okresní ligy.

Ve druhém sobotním zápase vyhráli Gladiátoři bez boje. Čejkovice totiž na zápas nedorazily a prohrály konutmačně 0:5.

HBC Rigum Hodonín – Snipers Dolní Bojanovice 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)
Branky: 16. a 20. M. Tóth, 11. Hlavačka, 14. Prčík, 16. Helešic, 20. Vojáček, 40. Jánoš – 3. a 27. Lelka, 37. Susedík
Rozhodčí: Zvařič
Vyloučení: 6:4. Využití: 4:2.
50Rigum B: I. Jurenka – Helešic, Z. Hlavačka, Vojáček, M. Tóth, D. Tóth, Mráz, R. Jurenka, Zbořil, Flégr, Klečka, Jánoš, Prčík, Liščinský.
Dolní Bojanovice: Fiala – Tomek, Lánc, Janáč, Lorenc, Lelka, Polach, Susedík, Písečný.