Zdá se, jako by do ní hodonínští hokejisté zabředávali víc a víc. Zažili už šestou porážku v řadě během venkovního zápasu. Ve středu prohráli v Břeclavi 4:5. Derby sousedních měst navíc okořenila hromadná bitka. „V první třetině jsme zahodili několik šancí a dostali soupeře na koně. Dal nám čtyři branky z přesilovek a jeden z trestného střílení. Byli jsme nedisciplinovaní a špatně bránili,“ řekl útočník Drtičů Petr Peš na adresu ztraceného utkání, v němž Hodonín po většinu doby prohrával.

Střelecký účet duelu načal v sedmé minutě domácí bek Zapletal. Pohlednou trefu však vymazal hostující Vrba, který se prosadil z dorážky. Pak opět úřadovali Lvi a dostali se do dvoubrankového vedení. To ještě dokázal Hodonín smazat a vrátil se do hry o body. Ovšem pouze jen na chvíli. V polovině třetího dějství přišel klíčový okamžik: hromadná potyčka a další přesilovka domácího celku.

„Bylo vidět, že soupeř je pod tlakem. Chtěl hru rozkouskovat a šel si pro fauly. Nechali jsme se vyprovokovat a dostali gól v oslabení,“ kroutil hlavou Peš. Porážka s Břeclaví znamená jediné: další ztrátu bodů a šestou prohru na ledě soupeře v řadě. Hodonín navíc inkasoval venku už třikrát pět gólů.

„Lehkost ze začátku sezony, kdy jsme dávali góly skoro i ze střídačky, je pryč. Na branku se strašně nadřeme a lehkomyslně bráníme. Inkasujeme z dorážek, brankoviště nebo druhých vln,“ krčila rameny hodonínská čtyřicítka.

Hra drhne. Mužstvo nešlape. Body pro sebe rve soupeř. Drtiči pak sedí v kabině se sklopenou hlavou. Jak typické pro poslední týdny. „Asi je to naše nezodpovědnost. Každého člena. Každého hráče. Neobětujeme se za druhého. Možná se každý dívá na sebe kolik dá gólů a nahrávek, než aby jeden zaskočil za druhého, když něco pokazí,“ zlobil se Peš.

Podle něj týmu chybí prvek, který proti němu praktikují soupeři. Jednoduchost a trpělivé čekání na chyby. „Za to my jich vytváříme tolik, že dostáváme po pěti brankách,“ dodal.

Drtiči a Lvi se letos potkali na jednom ledě po druhé. V úvodním střetnutí přejela parta hodonínského kouče Svatopluka Kosíka Břeclav jednoznačně 8:2. Tentokrát si však vítězný pocit vychutnali žlutomodří, v jejichž dresu se blýskl hattrickem útočník Prachař. Důležitými zákroky tým podržel i zkušený gólman Žůrek.

Břeclav – Hodonín 5:4

(2:1, 1:0, 2:3)

Branky: 7. Zapletal, 14. Barák (Čikl), 31., 51 a 52. Prachař – 8. a 57. Vrba, 42. Šimeček, 44. Holý (Peš)

Břeclav: Žurek – Procházka, Nedvěd, Lattner, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Kos – Prachař, Karný, Pelán, Čikl, Barák, Klimovič, Kuriál, Nekvasil, Skokan

Hodonín: Holeš – Komárek, Krajčík, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Podešva – Peš, Jurásek, Vrba, Holusa, Korotvička, Hoza, Harnig, Holly, Vaškovič, Špok, Kuba, Hrtús