Hostující trenér Jan Prčík výsledek jen těžce rozdýchával. „Zase se to opakuje a je to pořád dokola. Ve třetí třetině jsme měli dvojnásobné oslabení, které jsme bohužel neubránili. Tam se ten zápas trochu zlomil. Disciplína nás strašně sráží," zlobil se kouč Drtičů.

Jihomoravanům v hektickém závěru nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Dlouhé power-play nám nevyšlo," povzdechl si Prčík, který Přerovu na konci dramatického střetnutí sportovně pogratuloval k zaslouženému vítězství. „Ve třetí třetině do toho vletěl a my jsme to neustáli," pronesl Prčík.

Naopak Zubry cenná výhra a skalp tradičního rivala těšily. „Body jsou pro nás hodně důležité, ale čtyřicet minut jsme nehráli to, co jsme chtěli. Až v poslední třetině jsme hráli to, co jsme si představovali," prohlásil asistent přerovského trenéra Dočkala Daniel Faltýnek.

Domácí chtěli navázat na sobotní výhru ve Valašském Meziříčí a navíc si chtěli vylepšit zatím slabší gólovou produktivitu. Hodonínští Drtiči minule inkasoval devět branek na ledě Poruby a na poslední druholigový duel by nejraději zapomněli.

Na přerovském ledě defenziva Jihomoravanů zpočátku fungovala o poznání lépe, brankář Kotvan měl navíc svůj den.

Hodonín proměnil hned svoji první přesilovku zápasu. Za katr odjel pykat domácí Jan Kolář a početní výhoda skončila tvrdou a přesnou střelou Grmana.

Domácí se hnali za vyrovnáním, jenže slovenský brankář Kotvan statečně odolával. Vyrovnání se Zubři dočkali až v úvodu druhé třetiny a jak jinak než v přesilové hře. David Kudělka vypálil střelu od modré čáry a srovnal stav na 1:1.

Pak diváci viděli velké šance na obou stranách. Nejprve Goiš nevyužil svoji příležitost na obrat ve skóre, o pár vteřin později bylo proti Přerovu nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel Piskoř, jehož však vychytal domácí gólman Vojtek. O chvíli později měli hosté další gólovku, jenže Vojtkovi v těžké chvíli vypomohl obránce Zbořil.

V závěru druhé části hosté podruhé v zápase využili přesilovku a vrátili se do vedení, když Vojtka zblízka překonal Kučera. „V té chvíli jsem věřil, že v Přerově vyhrajeme," přiznal střelec hodonínské branky. Čtvrtý gól zápasu padl opět v početní výhodě, tentokrát v dvojnásobné. A byli to domácí, kteří dokázali srovnat stav, jmenovitě Jiří Goiš, jenž se krásně trefil z mezikruží. „Vyšla nám přesilovka pět na tři a to nás nastartovalo k obratu," konstatoval Daniel Faltýnek.

Uběhlo jen dvaapadesát vteřin a přerovský stadion slavil znovu. Střelu Poláka tečoval do sítě Šimon Kratochvíl. Zubři se tak ve 47. minutě poprvé v zápase ujali vedení.

A to nebylo vše. Přerovští se brzy dočkali gólu na 4:2, který po krásné akci přidal střelec Jiří Goiš. V závěru se hostům naskytla přesilová hra pět na tři a bylo z toho snížení na rozdíl jediné branky zásluhou Ondřeje Nedvěda. „Hodonín nám body nedal zadarmo. My jsme si to trošku zkomplikovali tím, že jsme se nechali vyloučit do třech," upozornil Faltýnek.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny hosté odvolali gólmana. V emotivním závěru Goiš trefil tyč prázdné branky, ale domácí celek to mrzet nemuselo, protože čtyřiadvacet vteřin před koncem potvrdil vítězství Zubrů Matěj Blinka gólem na 5:3. „Za těch posledních dvacet minut jsme si tři body zasloužili," prohlásil spokojený Daniel Faltýnek. „Jsme rádi, že nám vyšly přesilovky. Budeme je trénovat víc než doposud," dodal.

Zatímco Zubry čeká o víkendu duel s prvním Vsetínem, Hodonín má volno.

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)

Branky: 26. Kudělka (Málek, Sedlák), 47. Goiš (Sedlák, Osina), 47. Š. Kratochvíl (Polák, Šebek), 50. Goiš (Popelka, Pala), 60. Blinka (Procházka, Vlček) – 10. Grman (Smetana, Zapletal), 37. Kučera (Sajdl, Piskoř), 58. Nedvěd (Škápik). Rozhodčí: Škach – Holibka, Kašík. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. Diváci: 1 117. Střely na branku: 38:21.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – Školoud, Sedlák, Š. Kratochvíl.

Hodonín: Kotvan – Grman, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika, Fejt, Polesný.

Výsledky 8. kola: Břeclav – Karviná 6:2 (2:0, 2:2, 2:0), Frýdek-Místek – Nový Jičín 0:8 (0:2, 0:3, 0:3), Opava – Technika Brno 1:6 (1:2, 0:1, 0:3), Valašské Meziříčí – Vsetín 2:5 (1:1, 1:1, 0:3).