Mladý gólman, který přišel na Slovácko v létě, se ve čtvrtek s vedením klubu dohodl na ukončení spolupráce. Uvedly to oficiální internetové stránky SHK Hodonín.

Stacho odchytal v dresu Hodonína celkem deset zápasů, ve kterých si udržel průměr 2,73 branky na zápas a procentuální úspěšnost měl 89,21%.

„Rozhodujícím faktorem byla výkonnost. Počítali jsme, že se bude projevovat víc. Za inkasované branky nemohl, ale dobrý brankář musí chytnou i něco navíc,“ řekl asistent hodonínského kouče Arnošt Šifl.

Podle něj patří Stacho mezi talentované brankáře. „Věděli jsme, že je to dobrý gólman. Mám před sebou velkou budoucnost, ale potřebuje chytat,“ uvedl Šifl, který zároveň přiznal, že dalším z důvodů ukončení spolupráce byl i velký počet Slováků na soupisce Hodonína.

„Mysleli jsme si, že by mohl být jednička. Nakonec se tak nestalo a byla by škoda, aby zabíral místo dalšímu slovenskému spoluhráči,“ pravil Šifl.

Ten potvrdil, že Drtiči usilovně shánějí náhradu. „V jednání něco je. Na příchodu brankáře vedení intenzivně pracuje,“ konstatoval Šifl.

Příchod bývalého reprezentanta a olympijského vítěze Romana Čechmánka je ale nereálný. „To bychom museli prodat půlku zimáku,“ dodal s úsměvem Šifl.