„Bylo to velkou bojovností. Kluci se hecnuli, že pořádně zkusí zatlačit, a když se jim ještě podaří jedna nebo dvě branky, tak by to mohlo vyjít a ono se to opravdu povedlo,“ uvedl vedoucí mužstva SHKM Hodonín Jiří Zollpriester.

Závěrečný obrat nepotěšil trenéra Břeclavi Lukáše Hökla. „Je velká škoda, že jsme prohráli. Osobně si myslím, že jsme předvedli velmi kvalitní výkon. Padesát minut jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí, bylo to spíš vyrovnané. Z taktického hlediska na tom kluci byli o dost lépe, ale vyhrál šťastnější. Takový je sport,“ řekl.

Břeclavští Lvi jsou v tabulce krajské ligy na čtvrtém místě se sedmnácti body. Na třetí Boskovice ztrácí devět bodů. „Cílem je hrát play-off a ideálně začínat na domácím ledě, takže minimálně skončit na čtvrtém místě. S aktuálním umístěním v tabulce jsme spokojeni, ale ztratili jsme slibně rozehrané zápasy v Boskovicích a s Hodonínem, což nás netěší. Začínáme trápit favorizované týmy, jako je právě Hodonín. Tam jsou velmi kvalitní hráči a měl by postoupit do druhé ligy,“ uznal kvality soupeře Hökl.

Právě postup do třetí nejvyšší soutěže je cílem Hodonínských v aktuální sezoně. „Chceme postoupit. Dali jsme si to za cíl před sezonou a musím říct, že se nám daří a kluci si to vzali za své. První místo v tabulce nás těší,“ okomentoval Zollpriester.

Na čele tabulky má Hodonín náskok čtyř bodů. Z dosavadních jedenácti zápasů prohrál pouze s Uherským Ostrohem, jinak body neztratil. Hodonín má nejlepší obranu i útok v soutěži.

O střílení branek se stará víc hráčů. Devět gólů vstřelil Petr Peš, osm Ľubomír Vaškovič. Další tři hráči mají po šesti brankách. „Góly rozvržené mezi více hráčů považuji za výhodu. Zkusili jsme postavit dvě docela vyrovnané lajny, kde jsou zkušení a šikovní hráči. Třetí lajna se vždycky nějakým stylem postaví, jelikož máme docela široký kádr,“ vysvětlil Zollpriester.

I hokejisté Břeclavi našli v posledních zápasech střelce. Je jím Michal Gabriška, který vstřelil od začátku listopadu šest branek a s jedenácti góly je nejlépe skórujícím hráčem týmu. „Spoléhat na jednoho hráče nelze, hlavní je, aby to fungovalo kolektivně. Mojí filozofií je, aby byly tři vyrovnané lajny a hráči pořád v zápřahu,“ sdělil Hökl.

Po víkendovém zápase ve Fosfa Areně v Břeclavi kolovaly na sociálních sítí příspěvky hodonínských fanoušků, ve kterých stálo, že je členové ostrahy provokovali a jeden z nich měl nachystanou baseballovou pálku. „Tyhle věci jdou mimo mě. Ale není vhodné, aby opakovaně fanoušci hostujícího týmu po hráčích a po mně jako trenérovi házeli kelímky plné piva. Vedení se rozhodlo po minulém incidentu, kde hodonínští fanoušci provokovali domácí fanoušky, zajistit ostrahu,“ pravil Hökl.

Hodonínským se akce s ostrahou nelíbila. „Bylo tam asi deset našich fanoušků, ti byli obklopeni stejným počtem členů ostrahy. Oni měli v rukách nějaké předměty, nedokázal jsem je ale identifikovat. Byli na naše fanoušky dobře nachystaní, takhle by to podle mě vypadat nemělo,“ uzavřel Zollpriester.

LUKÁŠ SOLAŘ