V minulosti byl Dočekal dlouholetým sportovním manažerem Znojma, loni působil v extraligovém Litvínově. „Měl jsem dvě možnosti v české extralize a jednu z Německa, ale rozhodl jsem se pro Bratislava Capitals," řekl bývalý hráč i manažer SHK Hodonín.

S mezinárodní soutěží EBEL má Dočekal bohaté zkušenosti ze Znojma a v minulosti spolupracoval také s rakouským celkem Vienna Capitals. Má spoustu kontaktů, prostředí dokonale zná. „Musím říci, že mi soutěž přirostla k srdci, moc rád se do ní vracím. Poznal jsem ji hlavně za sedm sezon ve Znojmě a ve Vídni. Liga je propracovaná, má jasně daná pravidla. A to se mi, líbí," uvedl osmapadesátiletý Rostislav Dočekal.

Hokejisté Bratislava Capitals loni ovládli druhou nejvyšší slovenskou soutěž, pro další ročník se ale vedení rozhodlo vstoupit do EBEL, kde nastupuje většina týmů z Rakouska. Trenérem Capitals bude bývalý kouč brněnské Komety Rostislav Čada, generálním ředitelem klubu je Dušan Pašek mladší (syn mistra světa z roku 1985), který jako hráč ještě nedávno krátce působil také v Hodoníně.