„Je to pro mě obrovská výzva a ocenění mé dosavadní práce. Věřím, že svým dílem přispěji ke zlepšení a pomohu pozvednout Slovan a dostat jej tam, kam patří,“ říká Dočekal.

Jednašedesátiletý činovník má před sebou jasný úkol. Společně s novým hlavním trenérem Vladimírem Růžičkou má co nejdřív pozvednout tradiční slovenský klub, naučit jej znovu vyhrávat a bavit fanoušky.

Slovan až doteď vedl Ján Pardavý. Někdejší reprezentant byl ale po nepříznivých výsledcích z úvodu sezony odvolán. Slovan v prvních čtyřech kolech vyhrál jenom na ledě nováčka z Humenného. Doma ostudně prohrál s Michalovcemi 2:8, se Zvolenem 2:5) a v neděli neuspěl ani ve Spišské Nové Vsi (1:5).

Vedení klubu došla velmi rychle trpělivost, s bývalým útočníkem Trenčína či Vsetína se rozloučilo a vsadilo na známé jméno, zkušenosti.

Vladimír Růžička si premiéru odbyl v pátek na ledě Nitry. Samozřejmě byl u toho i Dočekal. Noví spolupracovníci nakonec slavili výhru 4:1. 

Kuřimský trenér Svatopluk Habanec byl po utkání v Mutěnicích spokojený.
Mutěnice schytaly od Kuřimi vysoký debakl. Mančaft je hladový, těší Habance

Rodák z Palerma na Sicílii má s hokejem bohaté zkušenosti. Nejdelší část hráčské kariéry prožil v Hodoníně a ve Vídni, kde nosil dres EHC Donaustadt.

Ještě coby hráč začal v Hodoníně pracovat jako sportovní manažer, později působil v klubu Ytong Brno. Parádní období strávil hlavně ve Znojmě. Orli se během jeho éry probojovali do nejvyšší soutěže, v extralize brali medaile.

Od roku 2005 působil jako hráčský skaut v několika zemích i ligových soutěžích. Mimo jiné spolupracoval s Vienna Capitals v rakouské EBEL lize, německým Ingolstadtem, českými celky z Kladna, Brna a Karlových Varů, v KHL pomáhal Lvu Poprad.

Před začátkem sezony 2014/15 se vrátil zpět do Znojma. V týmu účastníka mezinárodní EBEL ligy byl sportovním manažerem a zároveň i asistentem hlavního trenéra. V této dvojroli vydržel pět let.

Po roce stráveném v Litvínově kývl na nabídku vedení klubu Bratislava Capitals a do mezinárodní soutěže se vrátil jako sportovní manažer tohoto slovenského klubu, ve kterém působil dvě sezony až do známého smutného konce v listopadu 2021.

Nyní tahá z bryndy slavný Slovan.