Dvaadvacetiletý forvard bude u Drtičů hostovat do konce sezony s možností střídavých startů v první lize. „Všechno je to na domluvě klubu," říká zlínský odchovanec.

Útočník Dominik Matula byl v loňské sezoně jednou z největších zbraní Drtičů, soupeřovu obranu ničil rychlostí i góly. Šikovný hokejista na ledě zářil, ve čtyřiačtyřiceti zápasech si připsal sedmačtyřicet bodů. Nyní je oblíbený hráč zase zpět. „Ambice mám samozřejmě ty nejvyšší. Na druhé straně vím, že musím pokračovat krok po kroku. Teď chci předvádět co nejlepší výkony v Hodoníně a časem si pak vysloužit lepši pozici ve WSM lize," prohlásil Matula, který z Havířova nechtěl utíkat.

Výborný bruslař je na severu Moravy spokojený. V tradičním klubu našel výborné zázemí, skvělé spoluhráče i výborné fanoušky. „Fakt mi to tam sedlo. Bohužel jsem zatím nedostal tolik prostoru a možností ukázat se, ale takový je hokej," uvedl Matula.

Šikovný útočník strávil v Hodoníně jediný rok, přesto mu v historickém bodování klubu patří dvaatřicáté místo. Bývalý kapitán zlínských mládežnických výběrů v padesáti zápasech nasbíral jednapadesát bodů, když k třiadvaceti brankám přidal osmadvacet asistencí. Ze současných hráčů SHK jsou lepší pouze kapitán Petr Peš, zkušený zadák Petr Pokorný, Michal Kuba a Matěj Charvát, kteří však v modrooranžovém dresu odehráli mnohem více sezon i zápasů.

Matula zatím na další góly a přihrávky čeká. Drtiči prohráli v Porubě 2:4 a navrátilec v sestavě SHK vyšel v prvním zápase bodově naprázdno. „Nebylo to jednoduché, ale myslím si, že to ani nebylo úplně špatné. I nějaké šance jsem měl," připomněl Matula. „Nejsem teď zvyklý na vysoké herní vytížení, což na mně trochu bylo znát. Ale budu se snažit jít každým zápasem nahoru. Doufám, že se dostanu zpět do formy," věří mladý forvard.

Jihomoravany o ještě lepší výsledek v Ostravě připravila nedisciplinovanost a spousta faulů. „Utkání bylo vyrovnané, oba týmy měly velké množství šancí, ale gólmani na obou stranách zachytali výborně. V poslední třetině se nám podařilo vstřelit kontaktní branku, ale vinou řady vyloučení jsme se nemohli dostat do souvislejšího tlaku," uvedl Matula.

Ten se sice vrátil do známého prostředí, ale polovinu spoluhráčů znal pouze podle jména nebo z předcházejících angažmá. „Zatím jsem tu krátce, ale vypadá to, že je vše, jak má být," říká dvaadvacetiletý hokejista.

Trenér Drtičů Beťko navrátilce nasadil do druhé útočné formace s Danielem Vaňkem a Davidem Janásem. „Byl to náš první společný zápas po jednom tréninku, ale i tak jsme si vytvořili hodně gólových šancí. Myslím si, že by nám to mělo sedět. Měli bychom být týmu prospěšní," věří Matula.

Pokud se Hodonínští v dalších druholigových zápasech vyvarují zbytečných nedovolených zákroků a budou hrát čistě, mohou dosáhnout na ještě lepší výsledky. „Ať už si říkáme, jestli byla vyloučení oprávněná, nebo ne, v Porubě jich bylo mnoho. Na tom budeme muset zapracovat, ale to je problém většiny mužstev," ví Matula.

Podle něj musí Drtiči nejen zlepšit disciplínu, ale také zapracovat na pohybu a více se tlačit do koncovky.