Některé hokejové kluby druhé nejvyšší soutěže o den dříve na své schůzi navrhly, aby se v letošní sezoně z 1. ligy nesestupovalo, neboť v průběhu rozehrané soutěže odstoupil z finančních důvodů Havířov a liga se tak stala podle některých klubů ne zcela regulérní, jelikož v nadstavbové části sudá-lichá některé týmy přišly zadarmo k bodům díky kontumacím neodehraných zápasů s Havířovem, jiné týmy o body musely bojovat na ledě a eventuálně je nezískat.

Pokud by návrh na uzavření 1. ligy prošel, pro některé týmy by o víkendu skončila sezona, neboť by odpadla skupina play out, do které půjdou poslední čtyři celky tabulky (po krachu Havířova tři).

„Výkonný výbor rozhodl, že se soutěž uzavírat nebude, jedinou změnou je rychlejší sehrání skupiny play out. Místo středa-sobota chtějí kluby hrát systémem pondělí-středa-sobota,“ informoval Deník Pavel Setikovský, organizační pracovník hokejového svazu pro 1. ligu.

Z 1. ligy letos sestoupí dva týmy. Jedním z nich je Havířov, o druhé sestupové místo se popere ve skupině play out Šumperk, Chrudim a jeden z dvojice Vrchlabí-Beroun.