„Proti Břeclavi budeme hrát stejně jako proti prvnímu mužstvu. Břeclav nebude snadný soupeř, i když je na posledním místě,“ poznamenal k nedělnímu derby asistent domácího trenéra Arnošt Šifl. Druhý Hodonín v minulém kole prohrál na ledě posledního týmu tabulky.

Prostějovští jestřábi sestřelili Drtiče pěti brankami. Pro mnohé fanoušky to byl šok. Ne tak pro zkušeného trenéra. „V Prostějově to nebyl výpadek. Když se podíváme na jejich soupisku, tak zjistíme, že u nich je daleko více hráčů, kteří hráli vyšší soutěž, než je u nás. Mají dva velmi kvalitní brankáře. Prostějov byl prostě lepší. Každá porážka je ale poučná,“ poznamenal k poslednímu zápasu Šifl.

Břeclav je na tom podstatně hůře. Břeclavští lvi se po domácí porážce se Šternberkem propadli na poslední místo tabulky. Navíc na vítězství čekají už měsíc. V posledních šesti zápasech odešli vždy poraženi. Ve žlutomodrém dresu se trápí i bývalí hráči Hodonína Radek Šimeček a Michal Sladký.
S jakou taktikou půjdou hodonínští do utkání? „Zabezpečíme střední pásmo. Břeclav má od minulého zápasu v týmu osm nových hráčů, takže detailní přehled o jejich hře nemáme,“ konstatovat hodonínský asistent.

Jeho svěřenci měli ve čtvrtek volno. „Dneska (v pátek - pozn. aut. ) budou pohovory a příprava na Břeclav,“ informuje Šifl. Ten by měl mít s kolegou Číhalem k dispozici téměř kompletní tým. Chybět bude pouze obránce Radim Šťastný. Ten má na zranění smůlu. Po doléčení kotníku si natáhl tříslo a jeho start v derby je nejistý. Otazník visí také na postu brankáře. Kdo se postaví v neděli do branky, je zatím ve hvězdách.

Jaká nálada panuje v domácím týmu před atraktivním zápasem? „Nálada je dobrá. Sice se prohrálo v Prostějově, ale nic se neděje. Jedeme dál,“ závěrem dodal Šifl.