Drtiči se pokusí proti silnému soupeři získat cenné v boji o udržení druhé ligy. Jednoduché to ale stejně jako o víkendu proti vedoucímu Novému Jičínu mít rozhodně nebudou.

„Protože nás čeká ještě daleko těžší soupeř než byli Ďáblové, se kterými se dalo rozhodně hrát,“ míní trenér SHK Tibor Janás.

„Za mě je Valašské Meziříčí jasný kandidát na lídra naší skupiny a jeden ze spolufavoritů celé soutěže. Soupeř se v létě hodně posílil na všech postech, v utkání jsou jednoznačným favoritem,“ říká.

Drtiči i v listopadu sužuje velké marodka, mimo hru je momentálně šest stabilních hráčů, což je problém.

„Kdo nastoupí, není vůbec jasné, protože na pondělním tréninku bylo jen šest statečných. Víc nás bohužel není. Uvidíme v úterý a ve středu, snad poskládáme mužstvo schopné nastoupit k zápasu. Bohužel zranění či nemoci si vybírají svoji daň,“ posteskl si Janás.

Hokejisté SHKM Hodonín rozstříleli v derby Břeclav.
OBRAZEM: Jižanské derby jasně patřilo Hodonínu. Břeclav nestíhala

Bobři letos poskládali velice nabušený tým, který svoji sílu demonstroval už v přípravě, ve které prohráli jediný duel. Začátek sezony sice tak slavný nebyl, Valmez měl po čtyřech kolech jen čtyři body, od té doby ale modrobílí hrají bravurně.

Parta kouče Lukáše Plška ovládla osm zápasů v řadě při impozantním skóre 31:9 a dotáhla se na čelo tabulky. Valaši na vedoucí Nový Jičín ztrácejí pět bodů, k dobu ale mají dvě utkání.

Dlouhá série výher Valašského Meziříčí ale o víkendu skončila v Brně, nad síly Valachů byl B-tým Komety, který uhájil domácí led a ukončil valašskou fazonu.

„Kometa na nás byla dobře připravena, úvodních 10 minut nás k ničemu nepustila. Někteří možná podlehli tomu, že jsme na Kometě. Od druhé třetiny to mělo naše parametry, bohužel jsme si moc šancí nevypracovali, Kometa vzadu hrála parádně,“ vychválil brněnský tým pro klubovou televizi Bobrů hlavní kouč hostů Lukáš Plšek.