Zkáza hodonínské defenzivy začala již v úvodní minutě utkání. Hned po dvanácti vteřinách hry byl vyloučen domácí Faith. První přesilovka se ovšem hostům vůbec nepovedla.

Drtiči nejenže v početní výhodě vůbec nevystřelili, ale nečekaně rychle inkasovali.

Po brejku dobře zapracoval v pásmu Hodonína Kropáč, který předal puk Eriku Čaládimu, a ten střelou do levého horního rohu překonal bezmocného brankáře Kotvana. „Začátek nám utekl," přiznal kouč slováckého celku Jan Prčík.

Jeho tým však dokázal rychle srovnat. Michal Kuba předvedl dobrý důraz na brankovišti, když zblízka dostal kotouč za brankáře Nových Zámků. Šampion loňského ročníku MOL ligy i po vyrovnávací trefě dál na ledě kraloval a v rozmezí pětatřiceti sekund v polovině první části dvakrát udeřil. Nejprve skóroval Anton Puchovský, a pak se prosadil i Peter Polčík. „V každé třetině jsme se bohužel nevyvarovali slabé pasáži, během níž jsme zbytečně inkasovali," pravil Prčík.

Moravský druholigista se dokázal ještě jednou dostat na dostřel zvučného protivníka. Radoslav Smetana ve středním pásmu přebral puk, prodral se do útočné části a nakonec si poradil i s brankářem Nových Zámků. To vše v 15. minutě a ještě ve vlastním oslabení. Poslední minuty první části patřily hodonínskému brankáři Kotvanovi, před jehož bránou bylo opravdu rušno. Opora Drtičů musela lapat jeden kotouč za druhým.

Hodonínskou nemohoucnost jen podtrhla přesilovka po vyloučení domácího Fialy, když nejdříve profrčel domácí obranou Pavel Kowalczyk, který tvrdou střelou od modré vyzkoušel sílu sítě Kotvanovy branky a následně o pár desítek vteřin později se podobným způsobem prosadil Ondrej Štefanka. „Na konci první třetiny jsme se sice dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale v úvodu druhé části jsme bohužel zase dostali dva rychlé góly a bylo po naději," posteskl si hodonínský kouč.

Tým z jihu Moravy ale nepadl a snažil se nepříznivý stav alespoň zkorigovat. Proti byl ovšem gólman Krajčovič, který v prostřední části předváděl domácímu publiku jeden fantastický zákrok za druhým. „Paradoxem je, že druhou část jsme vyhráli na střely šestnáct pět, přesto jsme ji na góly prohráli jedna dva. Pochopili jsme ale, že se soupeřem dá hrát," pronesl Prčík.

Třetí branku Drtičů vstřelil Michal Zezula, který se pár vteřin po skončení povedené přesilové hry perfektně zbavil domácích obránců, prodral se před Krajčoviče a naprosto přesně poslal puk do sítě. To ovšem bylo z arzenálu hostů všechno a dále se prosazovali pouze slovenští borci.

Na 6:3 zvyšoval po Uramově přihrávce Jakub Hrudík, který využil přesilovku pět na tři. Jednoznačnou výhru Nových Zámků pečetili Tomáš Fiala s Martinem Dubcem. „Branky, které jsme dostaly, vznikly po hrubých chybách, a to nejen v obraně, ale i v útočné fázi. Skóre ale určitě neodpovídá tomu, co jsme na ledě předvedli. O lepší výsledek nás připravily vlastní chyby a nedisciplinova­nost," dodal Prčík.

Přípravný hokej

HC MIKRON Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (3:2, 2:1, 3:0)

Branky: 1. Čaládi (Kropáč), 10. Púchovský, 11. Polčík (Faith, Uram), 24. Kowalczyk, 25. Štefanka, 47. Hrudík (Uram), 48. Fiala (Faith), 53. Dubec (Klobúčnik, Ďuriš) – 5. Kuba (Peš, Jurásek), 15. Smetana (Sajdl), 39. Zezula (Škápik, Vrba). Rozhodčí: Druga – Bachúrik, Moravec. Vyloučení: 5:4, navíc Piskoř (Hodonín) 5+OK, Kučera (Hodonín) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 320. Střely na branku: 26:30.

Nové Zámky: Krajčovič (M. Ďuriš) – Hrudík, Kowalczyk, Šiška, A. Ďuriš, Král, Kováč – Uram, Faith, Polčík – Čaládi, O. Štefanka, Kropáč – Cseres, Púchovský, Fiala – M. Dubec, Matúš, Klobučník.

Hodonín: Kotvan (Luner) – Navrátil, Polesný, Nedvěd, Kulyk, Škápik, Fejt, Grman, Kovář – Kučera, Sajdl, Tomi – Jurásek, Peš, Kuba – Piskoř, Zezula, Vrba – Mika, Charvát, Fiedler – Smetana.