Barusova parta ovšem nesložila zbraně. Při hře bez brankáře nejprve půl minuty před vypršením šedesáté minuty Bohumil Slavíček vyrovnal na 3:3 a dokonalý obrat a fantastický závěr dokonal Vladimír Stejskal v čase 59:59. Vítěz základní části tak vyhrál v Kolíně 4:3 a po roce opět slaví postup do finále, kde na ně již čeká brněnská Technika.

Obrovská radost zaplavila hostující střídačku i část tribuny, na které slavila postup padesátičlenná skupinka hodonínských fanoušků. Drtiči znovu nijak nezářili, proti houževnatému a disciplinovaně hrajícímu soupeři se nemohli pořádně prosadit. Po tvrdé lopotě však přišla zasloužená odměna a velká úleva.. Sen o první lize stále žije!

„V závěru jsme zkusili power play. Při hře bez brankáře nešlo ani o to, jestli jsme věřili my, ale o to, jestli si hráči věří nebo ne. Kluci ale ukázali obrovskou vůli a odhodlání a dotlačili to tam. Taková utkání všechny hráče posouvají v kariéře hodně kupředu," řekl hostující trenér Miroslav Barus.

Kouč SHK znovu našel ve hře svého týmu řadu nedostatků. „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát ze zabezpečené obrany a chtěli jsme si hlídat střední pásmo, což se nám bohužel chvílemi nedařilo. Byl to zápas nahoru a dolů. Moc šancí jsme si nevytvořili. Tentokrát jsme to byli my, kdo vytěžil z minima maximum. Nevyhrál lepší, ale šťastnější," prohlásil Barus. Ten opět ocenil kvalitní výkon soupeře. „Kolín má hodně kvalitní tým. Má ve svém středu hned několik velezkušených hráčů, kteří prošli první ligou i extraligou. Mužstvo má velké zkušenosti, které tito starší hráči předávají mladým. O to víc si tohoto postupu cením," pronesl Barus.

Zápas začal hodně opatrně, oba celky myslely zejména na defenzivu. Mírně aktivnější byli domácí borci, ale Drtiči Kozly do žádné doslova vyložené příležitosti nepustili. Naopak v poslední minutě první dvacetiminutovky sami udeřili. V době, kdy na trestné lavici seděl Martin Miklík, ujel v oslabení Jakub Sajdl a třiadvacet sekund před první přestávkou šli hosté překvapivě do vedení.

Kolín ale po necelých pěti minutách prostřední části srovnal krok. Ve hře čtyři na čtyři se do protiútoku dostal Malý, jeho pokus Barus ještě dokázal zklikvidovat, ale na dorážku Adama Herwiga už byl hodonínský gólman krátký.

Vyrovnaný stav vydržel až do 43. minuty. Drtiči dokázali svůj tlak přetavit ve druhou branku, jejíž autorem byl Petr Peš. Hosté pak ubránili dvě přesilové hry soupeře, ale Kozlům se přeci jen povedlo vyrovnat. V polovině poslední části došťouchal puk do hodonínské brány David Šafránek.

Psychická výhoda však byla na straně Kolína a Kozlové také o šest minut znovu udeřili. Jakub Semirád dotazil za Baruse střelu Šafránka a Kolín 230 vteřin před vypršením normální hrací doby poprvé v utkání vedl.

Drtiči mohli záhy vyrovnat v přesilovce, ale brankář Kozlů Sejpal svůj tým podržel. Minutu před koncem se hodonínská lavička rozhodla pro hru vabank, Barus vystartoval na střídačku a Drtiči to zkusili s šesti hráči v poli.

A vyšlo to! Půl minuty před třetí sirénou vyrovnal Bohumil Slavíček a vypadalo to, že se v semifinále poprvé půjde do prodloužení. Jenže v poslední akci zápasu Šťastný vyzval Vladimíra Stejskala a nejproduktivnější hráč základní části vteřinu před vypršením šedesáté minuty dramatický duel rozhodl.

Domácí už neměli čas na odpověď. Kolínští příznivci ale své hrdiny odměnili i přes nezvládnutý závěr zaslouženým potleskem. „S Hodonínem jsme prohrávali po dvou utkáních 2:0 a o to cennější byla sobotní výhra na jejich ledě, kde letos ještě neprohráli. O to víc mě potěšilo, že hráči zvládli těžký duel na ledě soupeře a vrátili sérii zpět na náš led," komentoval sérii prezident kolínského klubu Ondřej Franc. „Dnes jsme byli blízko vítězství, které by znamenalo rozhodující duel na ledě Drtičů, ale hosté v závěru prokázali velkou zkušenost a sérii rozhodli ve svůj prospěch," pokračoval.

„Po delší době jsme se dostali do semifinále play-off a z tohoto důvodu panuje spokojenost. Chtěl bych hráčům i realizačnímu týmu A-mužstva poděkovat za úspěšnou sezonu," bilancuje celé play-off prezident klubu.

4. semifinále

TJ SC Kolín – SHK Hodonín 3:4 (0:1, 1:0, 2:3), konečný stav série: 1:3.

Branky: 24. Herwig (Malý, Barták), 51. Šafránek, 57. Semirád (Šafránek, Jankovský) – 20. Sajdl (Slavíček, Pokorný), 43. Peš (Šťastný), 60. Slavíček (Pokorný, Charvát), 60. Stejskal (Šťastný). Rozhodčí: Würtherle, Jílek – Rybáček, Marek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1160.

Kolín: Sejpal (Moravec) – Kulhánek, Pácal, Barták, Hanzl, Chaloupka, Pýcha, Špringl, Skokan – Morkes, Kadlec, Šifta – Skokan, Kadlec, Šifta – Malý, Mejzr, Herwig- Semirád, Šafránek, Jankovský- Ježek, Vágner, Cerk.

Hodonín: Barus (Zavadil) – Pokorný, Miklík, Šťastný, Směřička, Svoboda, Skočovský, Procházka, Polesný – Sajdl, Slavíček, Charvát – Peš, Jurásek, Stejskal – Smetana, Kříž, Kuba – Tomi, Kučera, Fiedler.

Ohlasy fanoušků těsně po utkání …

Ještě jednou, Slavíčka nám poslalo samo nebe. (Ferryn55)

Díky kluci :-) (MirisIII)

Srdce Drtičovo je srdce bojovníka… (Sisoj.Psojič­.Rispoloženskij). Slavíček, Stejskal velmi dobře. Slavíček patří mezi nejlepší hráče Hodonína. (Ferryn55)

Tohle není možný! Už jsem plánoval, kdy půjdu pro lístky a čučím 3:4 :D Trošku štěstí, Stejsky se chytl v ten nejlepší možný moment! ⋌(pecan60)

Neskutečné! (Hubis)

A teď kritici Slavíčka mluvte :-D (stifleer)

59:59 Stejsky… finále čeká JOOOOOOOO (houmiii)

:-D :-D :-D To není možný! ⋌(Cox$zZ)

3:4 zázrak na ledě. Drtiči! (padre71)

......to jsou nervy 3:4 !!!! ⋌(irishjameson)

Už teď si zajišťuji hlídaní dětí a jedu na zápas. Zrovna jsem držel mobil s onlajn přenosy a to 59:59 je neuvěřitelné. Díky kluci vám všem, jste tým a budete mít i tým doma v ochozec. Váš šestý hráč. Ještě jednu díky ⋌(Martin Kolaja)

Fantazie, gratulujem a těšíme se na finále. ⋌(Ivo Slezák)

Taaaak a teď zboříme tu plechovů pixlu v tééé moravské metropoli bez fanusů. Aspoň se nás tam víc vejde, ⋌(Ivan Betko)

Byl to nádherný zápas, klukům děkuji za zážitek. Byl to konec, který málem způsobil infarktové stavy. Byli jste dokonalí, děkuji. Jste jedničky. (Lenka Strnadová Dočkalová)

No, ale zase se netěším na tu zimu, co bude v té plechové bůdě na Technice. (Adam Krátký)

Baník je věčný!!⋌ (Miša Roman)
(zdroj: www.shkhodonín a facebook.com)