Hrdinou čtvrtečního utkání však byl domácí fantom Josef Novák. Opora Techniky zneškodnila hostujícím hráčům všechny střely i šance a nakonec si připsala čisté konto. „Brankář Novák zachytal výborně, za nerozhodného stavu nás podržel," vyzdvihl výkon brněnské jedničky manažer Techniky Vlastimil Odehnal.

Známý funkcionář ovšem ocenil i kvality rivala. „Hodonín byl doposud asi nejtěžší soupeř, na který jsme v přípravě narazili. Vyhráli jsme, ale nepřeceňoval bych to, pořád je to jenom příprava," uvedl Odehnal.

Jinak podle něj byl čtvrteční duel naprosto vyrovnaný. „Možná jsme byli o něco lepší, ale pořád tam bylo plno chyb, kterých se musíme vyvarovat. V soutěži už tempo bude totiž úplně jiné," ví Odehnal.

Do utkání vstoupili lépe Brňané, když se jim podařilo po úvodním buly dostat do útočného pásma a několika projektily rozehřát Zavadila v bráně hostů. Ani jeden se však neujal, stejně jako po celou první část hry.

Oba týmy měly k brankám blízko, ať už Drtiči při početní výhodě jednoho muže v poli po sekání Jurči, či naopak Technika při vyloučení hostujícího kapitána Juráska. První třetinu alespoň okořenila potyčka Sajdla s Koukalem.

Rychlé tempo

Dvě minuty před koncem úvodní části se ve vyložené šanci ocitl Stehlík. Jeho rána z pravého kruhu se ani přes clonící hráče neujala. „Technika hrála velice aktivně, čímž nás v první třetině zaskočila, protože v přípravě jsme na takového soupeře ještě nenarazili," řekl hodonínský kouč Lubomír Oslizlo.

V prostřední části se tempo hry ještě zrychlilo. Ve 24. minutě se do šance dostal jediný cizinec v brněnském týmu, Bustin. Ten měl stejnou příležitost jako při prvním domácím zápase s Břeclaví, jenže na rozdíl od předminulého duelu nedokázal blafák úspěšně zakončit. Mrzet ho to však dlouho nemuselo.

V době, kdy si brněnský forvard Jurča odpykával trest, Drtiče o výhodu připravil Kolář a po návratu domácího útočníka Technika přesilovku využila. Domácí kapitán Habrovec přihrál na modrou čáru Filipu Vrbovi, jenž neotálel a tvrdou střelou otevřel skóre.

Vyrovnání mohlo přijít pár vteřin před koncem prostřední periody při zaváhání Brňanů v přesilovce, nicméně výborný Novák se roztáhl na brankové čáře tak, že kotouč přes něj do brány neprošel.

Závěrečná část patřila znovu střelcům brněnského týmu. Ve 45. minutě se po asistenci Bustina podařilo propasírovat puk za Zavadilova záda Oldřichu Hežovi. O pět minut později se střelou z mezikruží prosadil Jan Sedlák, který přesnou ranou pečetil výhru Brňanů. „Bylo to první utkání se soupeřem z naší druholigové skupiny, takže se musíme nad utkáním zamyslet. Prohrávali jsme souboje, byli jsme pomalejší, všechny tyto aspekty musíme zlepšit, abychom v soutěži Technice porážku oplatili," prohlásil po prohraném duelu Oslizlo.

Jeho tým v závěru promarnil dvě obrovské příležitosti ke snížení. Nejprve Jedlička ani nadvakrát netrefil prázdnou branku, následně nevyužil trestné střílení Smetana. Tomu při zakončení sjel puk z hole a šance na pokažení čistého konta Novákovi byla pryč.

Přípravný hokej –

VSK Technika Brno – SHK Hodonín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 28. Vrba (Habrovec, Čtvrtníček), 45. Heža (Bustin), 50. Sedlák. Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 41.

Technika Brno: Novák (Jekel) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák – Kadlec, Boček, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, M. Brzobohatý, Polesný.

Hodonín: Zavadil (Kotvan) – Pokorný, Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Polesný, Flamík – Kučera, Sajdl, Špok, Zítka, Jurásek, Kuba, Piskoř, Tomi, Vrba, Rauš, Smetana, Stránský.