Lvi udolali jihomoravského rivala podruhé v základní části a stejně jako na začátku listopadu znovu 4:3 po prodloužení. „Dva body samozřejmě z derby beru, ale měli jsme velmi blízko ke třem. Je škoda, že jsme nepřežili hodonínskou přesilovku poté, co jsme odskočili na 3:1. Pak si myslím, že už bychom to zvládli v klidu," uvedl břeclavský trenér Michal Konečný.

V kabině hostů převládaly smíšené pocity. Drtiči sice po úvodní části vedli 1:0, ale od 27. minuty dotahovali náskok protivníka a po třetí brance nejproduktivnějšího břeclavského hráče Daniela Vachutky byli blízko porážce.

Slovácký celek však stejně jako v sobotu doma s Kopřivnicí v dramatickém závěru srovnal, porážce ale tentokrát neunikl. „S bodem rozhodně spokojení nejsme, přijeli jsme do Břeclavi vyhrát. Zápas rozhodla druhá třetina, která byla z naší strany katastrofální. Dostali jsme strašně laciné branky. Puky nám odskakovaly, pořádně jsme si nepřihráli," zlobil se hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Kouč SHK měl výhrady především k přesilovým hrám. Místo toho, aby Drtiči v početní výhodě skórovali, dvakrát při hře pěti proti čtyřem inkasovali.

Nejprve ve 27. minutě dokonal obrat břeclavský kapitán Marek Ivan. Zkušený forvard v oslabení vybojoval puk za soupeřovou brankou, z otočky jej zasunul k bližší tyči a se štěstím procedil puk skrz Zavadilovu výstroj. Další úder zasadil rivalovi Vachutka. ExDrtič David Šebek, který nedávno přišel do Břeclavi z prvoligového Šumperku, přiklepl puk spoluhráči Danielu Vachutkovi, jenž příklepem vymetl šibenici.

Polovina břeclavského zimního stadionu se otřásala v základech, hosté se ale rychle otřepali a duel pořádně zdramatizovali. Kontaktní branku v téže minutě zaznamenal obránce Ondřej Nedvěd. Důrazný zadák Drtičů skóroval v pokračující přesilové hře.

Vyrovnání zařídil Dominik Matula. Zlínský odchovanec využil zaváhání soupeře, prchl v oslabení a byl Vachutkou faulován. Sudí Kašík nařídil trestné střílení, které hodonínský útočník proměnil. „V naší přesilovce na konci zápasu jsem kluky upozorňoval na to, aby nám hráči neujeli a abychom to nehráli od obránců, ale zpoza branky. A my jdeme ve čtyřech před branku a na modré rázem nebyl nikdo. Navíc se za ujíždějícím hráčem vraceli dva útočníci, což je na zamyšlenou," kroutil hlavou Konečný.

Faulujícímu Vachutkovi ale nic nevyčítal. „Bylo jasné, že se snažil vypíchnout puk," řekl břeclavský kormidelník. „Škoda, že to Hodonín proměnil," přidal.

Lvi mohli v hektickém závěru strhnout vítězství na svoji stranu, ale výborně hrající Vachutka ze dvou metrů minul hodonínskou klec a mazák Ivan nedokázal zasunout kotouč za Zavadila. Na druhé straně mohl v prodloužení rozhodnout Špok.

Ten se prosmýkl kolem Hamana, udělal kličku Šurému, ale puk poslal těsně vedle tyčky. A pak jen ze střídačky přihlížel radosti borců ve žlutých dresech, kteří dál živí naději na postup do play off. „Dva body jsou nakonec dobré, frustrace ze ztraceného vedení totiž byla velká. Kluci to naštěstí zvládli, Díťovi to tam padlo. Před takovou kulisou je radost hrát a kluci to vycítili. I lidem se to muselo líbit," prohlásil Konečný.

Hodonín si naopak ztížil situaci v boji o první čtyřku. Na třetí Techniku Brno ale ztrácí pět kol před koncem základní části pouhé dva body. Velkou komplikací však je početná marodka. „Bohužel nás pořád provází nemoci a zranění. V Břeclavi nám chyběl Kuba Sajdl, zápas nedohrál David Polesný a v prodloužení již nemohl hrát ani Michal Kuba, který si odnáší zranění nohy. Na sobotu se musíme nějak dát do kupy a jednoznačně urvat tři body," dodal Beťko.

HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín 4:3 pr. (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky: 24. Vachutka (Šebek), 27. Ivan, 49. Vachutka (Šebek), 63. Dittrich (Červenka, Zháňal) – 17. Špok (Janás, Kolář), 49. Nedvěd (Jurásek), 58. Matula z trestného střílení. Rozhodčí: Kašík – Kříž, Čuňočka. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 927. Střely na branku: 35:45.

Břeclav: Šurý (Dusík) – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Vlček – Vachutka, Šebek, Školoud – Červenka, Ivan, Tobola – Zháňal, Průdek, Fejt.

Hodonín: Zavadil (Štěpanovský) – Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný, Jedlička, – Matula, Janás, Kuba – Peš, Jurásek, Špok – Polesný, Charvát, Černohous – Venclík, Tomi.

Výsledky 39. kola: Frýdek-Místek – Technika Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0), Kopřivnice – Vsetín 1:5 (0:0, 1:3, 0:2), Moravské Budějovice – Nový Jičín 4:5 (1:0, 1:3, 2:2), Poruba – Karviná 6:1 (3:1, 2:0, 1:0), Valašské Meziříčí – Opava 2:3 sn. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0).