Drtiči si ale pád do Krajské ligy jižní Moravy a Zlína nepřipouštějí, dál se rvou a makají nadoraz. Ve středu doma přivítají béčko Komety Brna, souboj jihomoravských rivalů na Zimním stadionu Václava Nedomanského startuje v osmnáct hodin.

Hodonínští hokejisté půjdou do derby oslabení o několik hráčů. Dlouhodobě mimo je obránce Miklík, v Kopřivnici nehráli ani útočníci Růžička s Romančíkem a Markem. V jaké sestavě Drtiči proti Kometě nastoupí, se rozhodne až po úterním tréninku.

„Již zápas v Kopřivnici byl jednoznačně ovlivněn tím, že nás tam přijelo dvanáct a Kořének po první části přepustil místo Malyschevovi. Bohužel na všech hráčích již byla zná skepse z toho, že i když se tady od prosince vytvořil tým, který sbíral body a hrál dobrý hokej, tak body získávali i naši protivníci z Velkého Meziříčí a z Kopřivnice a o poslední příčce je již delší dobu rozhodnuto,“ říká kouč Drtičů Tibor Janás.

„Nyní máme týden, kde hrajeme obě utkáni doma a na výsledek moc nehledíme. Budeme vůbec rádi, když nastoupíme alespoň se třemi pětkami, abychom obě utkání odehráli, protože třeba v pondělí se mi z tréninku omluvilo asi pět hráčů z dvanácti, takže nás večer může být jenom pět nebo šest, což hovoří vše o tom, v jakých podmínkách se momentálně nacházíme,“ dodal Janás.

Hodonínské házenkářky (červené dresy) v sobotu doma po velkém boji podlehly Písku.
Poločasové vedení bylo málo. Házenkářky Hodonína kvalitu neudržely, těsně padly

Brno se po novém roce naladilo na skvělou formu, stáhlo ztrátu na třetí místo a po vysoké výhře nad Opavou tu to příčku dokonce modrobílí i okupovali. Nyní jsou kvůli horšímu skóre čtvrtí. Zabrali ale i soupeři, o postup do play-off bojují i Opava, Kopřivnice a Žďár nad Sázavou.

Je jasné, že všichni čtyři do vyřazovacích bojů nepostoupí a dva z nich budou muset po základní části balit kufry. Poslední kola tak budou ještě mimořádně zajímavá.

Nejproduktivnějším hráčem Brna je i nadále Kamil Brabenec (11+30), jenž má na svém kontě 41 bodů. Záda mu kryje nejlepší střelec klubu, což je Robert Havlát, jenž díky dobrým výkonům sbírá i starty v prvoligové Třebíči. Na skvělou formu se naladil Vojtěch Krejčiřík (10+10), který dokáže v posledních týdnech taktéž přispívat týmu svou produktivitou.

Produktivitu obránců vede duo Adam Studený (4+6) a Jan Švejda (1+8). V brance započal jako jednička této sezóny Zdeněk Slavíček, postupem času se situace ale hodně zamotala.

Jágr má bankovku, stát bude 2490 korun.
Jubilant Jágr bilancoval: Dřív jsem byl predátor, dnes jsem býložravec

Po novém roce si totiž díky svým výkonům vybojoval prostor Daniel Šembera a zaznamenal 5 zápasovou šňůru výher v řadě.

Poté prohrál proti Kopřivnici a poslední dva duely opět chytá Slavíček. Naposledy ale nastoupil zase Šembera. Kdo se postaví proti Drtičům, není tedy vůbec jasné.

Brněnská rezerva se v rámci 38. kola druhé ligy skupiny východ vydala na led Nového Jičína, kde byla připravena se poprat o další body do tabulky.

Mimořádně vyrovnané utkání rozhodl jediný gól, který padl z hole Ondřeje Svobody. Kometa pak díky skvělému Danielu Šemberovi v bráně, pro kterého to bylo druhé čisté konto proti Novému Jičínu v sezoně, dotáhla zápas do vítězného konce.