Drtiči si ale pád do Krajské ligy jižní Moravy a Zlína nepřipouštějí, dál se rvou a makají nadoraz. Ve středu doma přivítají béčko Komety Brna, souboj jihomoravských rivalů na Zimním stadionu Václava Nedomanského startuje v osmnáct hodin.
Hodonínští hokejisté půjdou do derby oslabení o několik hráčů. Dlouhodobě mimo je obránce Miklík, v Kopřivnici nehráli ani útočníci Růžička s Romančíkem a Markem. V jaké sestavě Drtiči proti Kometě nastoupí, se rozhodne až po úterním tréninku.
„Již zápas v Kopřivnici byl jednoznačně ovlivněn tím, že nás tam přijelo dvanáct a Kořének po první části přepustil místo Malyschevovi. Bohužel na všech hráčích již byla zná skepse z toho, že i když se tady od prosince vytvořil tým, který sbíral body a hrál dobrý hokej, tak body získávali i naši protivníci z Velkého Meziříčí a z Kopřivnice a o poslední příčce je již delší dobu rozhodnuto,“ říká kouč Drtičů Tibor Janás.
„Nyní máme týden, kde hrajeme obě utkáni doma a na výsledek moc nehledíme. Budeme vůbec rádi, když nastoupíme alespoň se třemi pětkami, abychom obě utkání odehráli, protože třeba v pondělí se mi z tréninku omluvilo asi pět hráčů z dvanácti, takže nás večer může být jenom pět nebo šest, což hovoří vše o tom, v jakých podmínkách se momentálně nacházíme,“ dodal Janás.

Brno se po novém roce naladilo na skvělou formu, stáhlo ztrátu na třetí místo a po vysoké výhře nad Opavou tu to příčku dokonce modrobílí i okupovali. Nyní jsou kvůli horšímu skóre čtvrtí. Zabrali ale i soupeři, o postup do play-off bojují i Opava, Kopřivnice a Žďár nad Sázavou.
Je jasné, že všichni čtyři do vyřazovacích bojů nepostoupí a dva z nich budou muset po základní části balit kufry. Poslední kola tak budou ještě mimořádně zajímavá.
Nejproduktivnějším hráčem Brna je i nadále Kamil Brabenec (11+30), jenž má na svém kontě 41 bodů. Záda mu kryje nejlepší střelec klubu, což je Robert Havlát, jenž díky dobrým výkonům sbírá i starty v prvoligové Třebíči. Na skvělou formu se naladil Vojtěch Krejčiřík (10+10), který dokáže v posledních týdnech taktéž přispívat týmu svou produktivitou.
Produktivitu obránců vede duo Adam Studený (4+6) a Jan Švejda (1+8). V brance započal jako jednička této sezóny Zdeněk Slavíček, postupem času se situace ale hodně zamotala.

Po novém roce si totiž díky svým výkonům vybojoval prostor Daniel Šembera a zaznamenal 5 zápasovou šňůru výher v řadě.
Poté prohrál proti Kopřivnici a poslední dva duely opět chytá Slavíček. Naposledy ale nastoupil zase Šembera. Kdo se postaví proti Drtičům, není tedy vůbec jasné.
Brněnská rezerva se v rámci 38. kola druhé ligy skupiny východ vydala na led Nového Jičína, kde byla připravena se poprat o další body do tabulky.
Mimořádně vyrovnané utkání rozhodl jediný gól, který padl z hole Ondřeje Svobody. Kometa pak díky skvělému Danielu Šemberovi v bráně, pro kterého to bylo druhé čisté konto proti Novému Jičínu v sezoně, dotáhla zápas do vítězného konce.