Na podobný duel hodonínští fanoušci dlouho čekali. Parádní podívaná se musela líbit. I když začátek zápasu se nesl ve znamení smutku. Hráči a fanoušci Drtičů se transparentem a minutou ticha rozloučili s věrným příznivcem SHK Zbyňkem Šillerem, který ve středu zemřel.

Skleslou náladu domácí borci zahnali hned v úvodu, jako první překonal brankáře Krumpocha skvěle provedeným blafákem Michal Hoza. Rychlé vedením Drtičům pomohlo. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Peš. Bobři působili ospale a hodně bezradným dojmem. Naopak Drtiči skvěle bruslili a dobře napadali, vytvářeli si šance a dávali branky. V 11. minutě to bylo po druhé trefě Hozy už 3:0.

Hosty částečně pak částečně vrátil do utkání za vydatného přispění domácího obránce Komárka Robin Bacul, který snížil. Pohodou na domácí stranu vrátil čtvrtým gólem Kuba. V prostřední části hry tempo hry malinko opadlo, natěšené diváky nejprve vyděsilo zranění Ondřeje Dvořáka. „Byl na rentgenu. Má naražen hrudní koš,“ informoval na webových stránkách valašského klubu kouč Bobrů Roman Sedlák.

Následně dostal hodonínský zimní stadion do varu bitka Komárka s Martiníkem. Obránce SHK potrestal předchozí Martiníkův faul na Vaškoviče rychle a rázně. Bitka skončila po pár úderech, když hostující útočník spadl na zem. Oba kohouti vyfasovali za boxerskou vložku trest do konce utkání.

Stejně dopadli i Branislav Rehuš s Lukášem Baculem, kteří se do sebe pustili čtyři minuty před koncem. Stejně jako v prvním případě vyhrál na body jednoznačně domácí borec. „Fanoušek si musel zápas užít. Diváci jistě ocenili i třešničky v podobě dvou vítězných boxerských soubojů,“ pravil hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Rohovnické představení Drtiče nakoplo, na 5:1 zvyšoval Jurásek. Šestou branku vstřelil ve vlastním oslabení Flamík. Ještě předtím ale překonal gólmana Peksu Lukáš Bacul. Hodonínská exhibice pokračovala i v závěrečné části. Hned v úvodní minutě třetí třetiny rozjásal příznivce Flamík, pak se dvakrát do černého trefil Roman Barták. Odevzdaní Valaši sice stačili dvěma brankami nepříznivý výsledek částečně zkorigovat, ale závěr patřil stejně jako celé utkání Hodonínu. Báječný hokejový večer zakončil výtečný Jurásek, který deset minut před koncem vyslyšel přání diváků a vstřelil desátý gól. O minutu později pak nejproduktivnější hráč uzavřel svým třetím gólem v zápase nevídanou kanonádu.

„Nepamatuji se, abychom dali v domácím prostředí nějakému soupeři jedenáct branek. Podali jsme velmi dobrý týmový výkon,“ řekl Číhal. Jeho protějšek neměl pro výkon svých svěřenců pochopení. „Je to ostuda. Takhle se o play off nehraje. Jsem zklamaný s přístupem některých hráčů. Hodonín nás jednoznačně přejel, s takovou hrou bychom stejně neměli ve vyřazovacích bojích co dělat,“ řekl Sedlák. „Hlavně se musím omluvit všem našim divákům, takovou hru si určitě nezaslouží,“ doplnil.

Valašské Meziříčí si tak výrazně zkomplikoval postup mezi osm nejlepších týmů. „Pro nás sezona skončila. Budeme chtít alespoň v domácích zápasech udělat divákům radost, i když motivovat hráče bude dost těžké,“ uvědomoval si Sedlák.

Naopak Drtiči budou chtít potvrdit vzrůstající formu i ve středu v Břeclavi. Další jižanské derby začíná v 18.00. „Zápas bude opět mít zvláštní náboj. Určitě budeme chtít potvrdit dobré výsledky z minulých kol,“ pronesl Číhal, který už by měl mít k dispozici Jakuba Sajdla.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 11:4 (4:1, 2:1, 5:2)

Branky: 4. Hoza (Beňa), 8. Peš (Flamík, Jurásek), 11. Hoza (Kuba, Tomášek), 18. Kuba (Hoza, Tomášek), 27. Jurásek (Flamík, Peš), 30. Flamík, 41. Flamík (Rehuš, Jurásek), 47. Barták (Korotvička, Miklík), 48. Barták (Vaškovič), 50. Jurásek (Hoza), 51. Jurásek (Flamík) – 17. Bacul R., 29. Bacul L. (Bacul R.), 43. Vašut (Balga), 48. Musil (Balga, Varga Mi.). Rozhodčí: Mech – Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Komárek a Rehuš (oba Hodonín) 5+OK, Krumpoch (Valašské Meziříčí) 10 minut, Martiník a Lukáš Bacul (oba Valašské Meziříčí) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1248. Střely na branku: 47:22.

Hodonín: Peksa (Rajčák) – Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík – Peš, Júrásek, Rehuš – Vaškovič, Korotvička, Barták – Hoza, Tomášek, Kuba – Zelinka, Vrba L.

Valašské Meziříčí: Krumpoch (47. Mocek) – Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Bacul L., Varga Mi., Palik, Mikel, Tatarčík, Varga Ma., Varga D., Dvořák, Vašut, Matuštík, Bacul R., Balga.