„Je to splněná povinnost. Soupeř nás příliš neprověřil. Opět jsme se ale dopustili nějakých chyb v obranné fázi. Musíme na tom začít opravdu pracovat, protože tak zkušený tým, jaký v Hodoníně máme, je opravdu nemůže dělat," pravil domácí kouč Miroslav Barus.

Na první branku se v sobotu čekalo něco přes osm minut. Vladimír Stejskal se dostal za soupeřovou brankou ke kotouči. Naservíroval jej Petru Pešovi, který zblízka překonal bezmocného brankáře Zvolánka.

Gólman Chotěboře inkasoval druhý gól o devatenáct vteřin později. Kučera předložil kotouč najíždějícímu Michalu Kubovi, a ten pohodlně zvýšil na 2:0.

Potřetí rozbouřil zimní stadion TEZA Vladimír Stejskal. Nepovedená rána Peše proklouzla nešťastnému Zvolánkovi mezi nohama a osamocený Stejskal gumovou pryž pouze posunul do prázdné klece.

Drtiči proti poslednímu týmu nijak nezářili. I v poklidném tempu však dokázal lídr soutěže střílet branky. Na začátku prostřední části se prosadil Sajdl, který v polovině utkání zvýšil ve vlastním oslabení už na 5:0.

Chotěboř se na Slovácku snažila, ale proti favoritovi neměla nárok. Ve 33. minutě snížil kapitán Lvů Koželuha.

Domácí tým ovšem dlouho nesmutnil. Po Stejskalově přistrčení skóroval střelou mezi Zvolánkovy betony Jurásek.

Ofenzivní esa SHK si role vyměnili na začátku závěrečné části. Jurásek v pětiminutové početní výhodě zatáhl kotouč do třetiny a zadovkou našel najetého Stejskala, a ten přesně zametl kotouč do sítě.

Střelecké manévry však nebyly zdaleka u konce. Ve 49. minutě skóroval po přesné Pešově přihrávce kanonýr Jurásek. Hosté však dokázali rychle odpovědět, když Dolinský procedil kotouč mezi Zavadilovy betony.

V závěru zápasu završil hattrick Jurásek. Slušně zaplněné ochozy si přály desítku. Drtiči v posledních minutách sevřeli soupeře a i v oslabení protivníka přehrávali. Jubilejního gólu se ovšem nedočkali. V 59. minutě v přesilovce upravil Varga na konečných 9:3.

„Chápu kluky, že i v oslabení chtěli dát desátý gól. Ale byla to zbytečná branka," pravil Barus. Toho znovu potěšil Vladimír Stejskal. „Ze statistik nám vychází, že Stejskal s Pokorným jsou hráči, kteří vybojují nejvíce kotoučů. I podle toho je vidět, že hráči pracují a padá jim to tam," pronesl Barus.

Hostující trenér Milan Slavík žádost o zhodnocení utkání slušně odmítl. „Nezlobte se, ale nemám k zápasu opravdu co říct," pravil kouč Chotěboře.

Lvi zůstali po sedmé porážce v řadě na posledním místě, Drtiči se naopak vyhřívají na čele soutěže. Své postavení budou chtít hodonínští hokejisté potvrdit i ve středu, kdy se představí na ledě sousední Břeclavi. Další jižanské derby začíná v 18.00.

„Bude to jiný zápas. Derby bývá vždy vyhecované. Od pondělí se na něj začneme připravovat," řekl Barus, který se minimálně do poloviny prosince musí obejít bez zraněného útočníka Špoka.

2. liga skupina Střed, 16. kolo: SHK Hodonín – HC Lvi Chotěboř 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)

Branky: 9. Peš (Stejskal), 9. Kuba (Kučera), 11. Stejskal (Peš, Popela), 21. Sajdl (Kříž, Pokorný), 30. Sajdl (Skočovský), 38. Jurásek (Stejskal), 44. Stejskal (Jurásek), 49. Jurásek (Peš), 55. Jurásek (Stejskal) – 33. Koželuh (Sobotka), 49. Dolinský, 59. Varga (Blažek)

Rozhodčí: Mech – Linhart, Lošťák.

Hodonín: Zavadil (Barus) – Skočovský, Pokorný, Svoboda, Šťastný, Kulyk, Popela, Polesný – Charvát, Smetana, Kříž, Fiedler, Stejskal, Tomi, Medřický, Peš, Sajdl, Jurásek, Kuba, Kučera.

Chotěboř: Zvolánek – Koželuh, Zítka, Pešek, Šíma, Sobotka, Stoklasa, Varga, Hemský, Hospodka, Havelka, Fila, Blažek, Dolinský, Kesner.