Bezbrankový stav vydržel až do 23. minuty, kdy po průniku beka Dufka dotlačil za ležícího gólmana Nováka puk pohotový Sajdl.

Radost ochozů netrvala dlouho. Vysokoškoláci totiž vzápětí odpověděli. Důraz před brankovištěm na opačné straně kluziště uplatnil také Brzobohatý, jenž se štěstím vyrovnal na 1:1.

Bláznivou pětiminutovku plnou nevšedních gólů završil domácí obránce Zapletal. Zkušený zadák skóroval po spolupráci Škápíka s Pešem při hře čtyři na čtyři. „Jenom jsem do puku píchl," usmíval se autor druhého hodonínského zásahu.

Pro Zapletala to byla velká chvíle, neboť se trefil do sítě bývalého klubu. „Tak kvalitní obrana nám nedovolila dávat pěkné branky," trefně poznamenal domácí kouč Lubomír Oslizlo.

Jindy spolehlivý gólman Novák neměl ve středu svůj den. Opora Techniky totiž ve 33. minutě propustila za svá záda přesilovkovou ránu beka Dufka.

I když měl hostující brankář dobrý výhled, prudkou střelu nedokázal vytěsnit.

Trenér Techniky Roman Kaňkovský se ve druhé přestávce odhodlal ke změně, když Nováka nahradil Chvátal. „Pepa nechytal dobře, navíc jsme chtěli dát mužstvu impuls," vysvětlil rozhodnutí hostující lavičky manažer brněnského celku Vlastimil Odehnal starší.

Chvátalovu pozornost jako první vyzkoušel domácí útočník Peš. Více práce v závěrečné části měl ovšem Kotvan.

Slovenský brankář své spoluhráče několikrát podržel. Bývalý gólman Skalice se vyznamenal hlavně v závěrečných čtyřech minutách.

V té době totiž zkoušeli Vysokoškoláci power-play a hráli v šesti. Hosté protivníka mačkali jako citron. „Bylo velkou chybou, že jsme prohráli téměř každé buly. Naštěstí nás gólman podržel," řekl kouč SHK.

V 57. minutě oživil naději Techniky Stehlík. Další nepřehledné závary už ale domácí přečkali a nakonec se radovali ze zaslouženého triumfu. „Získali jsme cenné body," radoval se Oslizlo, který ocenil kvalitu soupeře. „Technika má zkušené mužstvo, výbornou obranu, a proto moc gólů nedostává. Větší část utkání jsme však zvládli perfektně a hlavně takticky. Závěr už jsme odmakali," pronesl Oslizlo.

Zato Brňané se mohli zlobit hlavně sami na sebe. „Hráli jsme pouze posledních pět minut a to je hodně málo na to, abychom tady vyhráli," uvedl Odehnal.

Ten neměl výhrady pouze k výkonu, ale i k celkovému týmovému pojetí. „Už na tréninku jsme hráče upozorňovali na to, že se nám jejich přístup nelíbí. Připadá mi, že se tým uspokojil. V Hodoníně to vyvrcholilo. Celé utkání jsme odehráli velmi špatně," zlobil se zkušený funkcionář, který se po středeční bitvě na nic nevymlouval. „Soupeř dal do utkání více než my a zaslouženě vyhrál," řekl.

Technika kvůli další porážce klesla na třetí příčku, Drtiči jsou stále osmí. „Pokud se to nezlepší, dostaneme se tam, kde nechceme být," ví Odehnal.

Hodonín má nyní před sebou dva domácí zápasy v krátkém sledu. V sobotu se Drtiči utkají s Karvinou, v pondělí pak vyzvou Nový Jičín. „Pokud budeme hrát takto dobře takticky, nebudeme dělat zbytečné chyby a hloupé fauly, můžeme dávat góly a vyhrávat dál," dodal Oslizlo.

SHK Hodonín – VSK Technika Brno 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: 23. Sajdl (Dufek), 27. Zapletal (Peš, Škápik), 33. Dufek (Pokorný) – 24. Brzobohatý (Benýšek, Bustin), 57. Stehlík (Zábranský, Jurča). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Švarc. Vyloučení: 5:8, navíc Sajdl (Hodonín) 10 minut, Stehlík (Technika Brno) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1027. Střely na branku: 28:35.

Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Dufek, Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek, Sedlák – Kučera, Sajdl, Špok – Peš, Jurásek, Kuba – Mika, Charvát, Tomi – Zezula, Vrba.

VSK Technika Brno: Novák (41. Chvátal) – Habrovec, F. Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, L. Odehnal, Koukal – Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, V. Odehnal , Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža.

Výsledky 26. kola: Břeclav – Opava 5:3 (2:0, 2:3, 1:0), Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 6:3 (3:0, 2:2, 1:1), Poruba – Karviná 7:2 (0:0, 5:0, 2:2), Přerov – Nový Jičín 6:2 (4:1, 2:1, 0:0).