Hrdinou třetího finálového duelu byl hostující útočník Vlastimil Odehnal. Robustní útočník Brňanů dal dvě branky vysokoškoláků a čtvrtý gól připravil pro Hniličku. „V play-off někdo branky dává a někdo na ně musí tvrdě pracovat, proto nechci vyzdvihnout žádného našeho hráče. Podali jsme kolektivní výkon. Pochvalu zaslouží celý tým," řekl hostující trenér Roman Kaňkovský.

Jeho tým znovu nepředvedl na Slovácku žádnou úchvatnou podívanou, ale účelný hokej opět přinesl Technice mimořádně důležitou výhru. „Hráli jsme dobře v obraně a podařilo se nám využít nabídnuté šance. Měli jsme v zakončení více štěstí než Hodonín," řekl Kaňkovský.

Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Odehnal. Syn týmového manažera dorazil za Baruse střelu kapitána Habrovce.

Hodonín se snažil výsledek otočit, natěšené publikum hnalo své miláčky dopředu, ale v brance Techniky znovu stál výtečný Novák, který si poradil s šancemi Slavíčka, Juráska, Stejskala i Kříže. „Neřekl bych, že domácí prostředí nás svazuje. Podle mě je to v hlavách hráčů," říká kouč SHK Miroslav Barus.

„Kluci k utkání nepřistoupili v první třetině tak, jak měli. Když nevyužijeme dvě přesilovky pět na tři a nedáme góly ani do prázdné branky, tak nemůžeme vyhrát. Chybí mi větší tlak," doplnil.

I Brno mělo šance, ale rána Klimeše skončila na tyči. Brzobohatý zase šikovně obešel Šťastného u pravého mantinelu a natlačil se do zakončení, jenže ani nadvakrát nedokázal překonat pozorného Baruse.

Drtiče nesrážela ve středu pouze mizerná koncovka, ale také školácké chyby. Slavíčkovu minelu potrestal v úvodu závěrečné části Odehnal. „Dopouštíme se základních chyb," zlobil se Barus.

Třetí úder zasadil zdeptanému soupeři v play off mimořádně produktivní Česnek. Jeho rána skončila za zády překvapeného Baruse. „Třetí gól Techniky byl ukázkový. Dva hráči soupeře stáli před naší brankou a clonili. Toto my za celý neuděláme," lamentoval Barus.

Ten zareagoval na nepříznivý vývoj změnou v brankovišti.

Drtiči se Zavadilem v zádech ožili. Naději na zvrat dal obránce Skočovský, který střelou od modré čáry překonal Nováka.

Drtiči mohli v závěru duel ještě více zdramatizovat, ale to by museli využít krátkou přesilovku pět na tři a Kříž nesměl váhat se zakončením.

Domácí útočník měl na lopatě druhý gó. Novák se ovšem rychle přesunul a famózním zákrokem kotouč lapil. „Zkusili jsme zariskovat, bohužel to nevyšlo," pokrčil rameny hodonínský kouč.

Rozhodnutí padlo při power play SHK. Další nepřesnou rozehrávku Drtičů potrestal Hnilička. Tomu puk před prázdnou branku naservíroval Odehnal. „Technika hraje jednoduše ze zabezpečené obrany a jezdí do brejků. Hraje jednoduchý hokej a my se přes ni nedokážeme prosadit právě proto, že hrajeme po rozích a pořádně si nevyhovíme," uvedl Barus, který přiznal, že ve čtvrtém finále bude chytat Zavadil.

Hodonín však nesrazily pouze laciné branky, ale také vlastní nedisciplinovanost. Drtiči totiž strávily na trestné lavici až příliš mnoho času.

Oslabení pak sebralo některým klíčovým hráčům síly, které pak scházely v závěru utkání. „Další věc, která nás sráží je to, že naši hráči nejsou schopní se udržet. Máme spoustu vyloučených, jsme podráždění a pořád jezdíme za rozhodčím. To by se stávat nemělo," říká Barus. „Dostaneme čistý hit a stěžujeme si. To je taky jedna z příčin, která špatně působí na tým," přidal.

Hodonínským hokejistům tak může v pátek skončit sezona. „Podle mě ještě rozhodnuto není, protože znovu opakuji, Hodonín hraje doma stejně jako venku. Domácí prostředí nehraje v této sérii roli," dodal Kaňkovský. „Nic nebalíme. Chceme se do Hodonína vrátit," dodal hodonínský lodivod.

SHK Hodonín – VSK Technika Brno 1:4 (0:1, 0:0, 1:3), stav série 1:2.

Branky a nahrávky: 48. Skočovský – 14. Odehnal (Habrovec), 43. Odehnal, 47. Česnek (Stehlík), 59. Hnilička (Odehnal).

Diváci: 1900

Hodonín: Barus (47. Zavadil) – Pokorný, Skočovský, Šťastný, Procházka, Svoboda, Miklík, Kulyk – Charvát, Kříž, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Sajdl, Slavíček, Kučera – Smetana, Kuba, Fiedler – Tomi.

Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Blažek, Kozák, Stehlík, Rajnoha, Bělohlávek, Matouš, Brzobohatý, Hnilička, Blaha, Benýšek, Česnek, Odehnal, Látal, Šedý, Bilčík.