„Jsem strašně ráda, že se Dominik dal zdravotně dopořádku a zase hraje hokej. Jsem opravdu šťastná, že je zpátky u nás. Je to nejen dobrý hokejista, ale i výborný člověk a super kluk. Za spolupráci musím poděkovat Martinu Miklíkovi, za vstřícnost zase panu Vaňkovi z Brumova. Jsem ráda, že to klaplo a Dominik zase bude nosit dres Hodonín,“ raduje se šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Sedmadvacetiletý Matula s návratem v minulosti příliš nepočítal. Po nepříjemném zranění na hraní nemyslel. Ve Zlíně trénuje mládež, šikovným mladíkům předává zkušenosti.

Nakonec se však na led vrátil, v krajské lize jižní Moravy a Zlínska vypomáhal Brumovu, odkud bude u Drtičů hostovat.

Od příštího pondělí se ale znovu stane Drtičem.

„Těším se moc. Hodonín pořád beru jako druhý domov a jeho situace mi není lhostejná. Očekávání ale nemám žádné. Přicházím pomoct. Věřím, že pořád mám týmu co dát a vrátit ho v tabulce a v očích fanoušků tam, kam patří,“ říká Matula, který oranžovomodrý dres navlékne od prosince 2019, kdy si vážně poranil oko a dlouho byl bez hokeje.

Bývalý útočník Šumperku Michal Vymazal.
Přichází zkušenost. Útok Drtičů doplnil bývalý hráč Poruby a Šumperk Vymazal

„Teď už jsem ve fázi, kdy si věřím, že můžu být platný. Samozřejmě prioritou pro mě zůstává práce v extraligovém Zlíně, kde působí jako profesionální trenér mládeže,“ dodává Matula.

Odchovanec Beranů na Slovácku hraje od roku 2015. Předtím si vyzkoušel první ligu za Prostějov, Jihlavu nebo Havířov.

Zlínskému odchovanci se ale vždy bodově dařilo hlavně v hodonínském dresu, ve druhé lize už má na kontě přes sto branek a celkově dvě stě bodů.