Prohrají bez boje. Druholigoví hokejisté SHK Hodonín nenastoupili do plánovaného sobotního zápasu v Šumperku. Důvodem je velká marodka a absence hráčů. Šéfka klubu Jana Gajošová o tom v předstihu informovala soupeře i řídícího soutěže Pavla Setikovského. O osudu utkání 44. kola východní skupiny 2. hokejové ligy tak oficiálně rozhodne hokejový svaz, který víkendový duel s největší pravděpodobností zkontumuje.

Hokejisté SHKM Hodonín (v bílých dresech) vyřadili ve čtvrtfinále Krajské ligy Uničov.
Hodonín je v semifinále. Čeká ho Velké Meziříčí

„Z důvodu vysokého počtu zraněných a nemocných hráčů jsme nuceni oznámit, že nejsme schopni dodržet počet hráčů daných řádem ČSLH, kteří musí nastoupit k hokejovému utkání druhé Ligy,“ stojí v oficiálním dopise adresovaném svazovému činovníkovi.

Vedení slováckého klubu se snažilo situaci vyřešit žádostí o přeložení utkání na úterý 3. března. Draci ale žádosti Hodonína nevyhověli. „S panem Velčovským (ředitel klubu Draci Šumperk – pozn. red.) jsme tuto situaci řešili telefonicky a vše si vysvětlili. Plně chápeme jejich argumenty. Z důvodu blížícího se play-off není již časový prostor toto utkání odehrát,“ uvědomuje si Gajošová, která děkuje za pochopení a soupeři se omlouvá. S případným postihem je plně srozuměna. „Velmi nás tato situace mrzí, ale zdraví hráčů je nadřazeno všemu ostatnímu,“ dodává šéfka Drtičů.

Situace v Sadové ulici v Hodoníně v pátek krátce před čtrnáctou hodinou.
Přivezli beton na nové kino? Následují hádky i nadávky řidičů

Nastalá situace se Drtičům vůbec nehodí, protože v posledních dvou kolech se mělo rozhodovat o konečné podobě tabulky po základní části. „Chtěli jsme se poprat o co nejlepší výchozí pozici pro play-off, ale nedá se nic dělat. Na tréninku se nás scházelo okolo deseti a v takovém počtu se druhá liga nedá hrát. Snad se situace zlepší a budeme schopni nastoupit alespoň ve středu proti Valašskému Meziříčí,“ připomíná kapitán Petr Jurča utkání posledního kola základní části, které by se mělo hrát na stadionu Václava Nedomanského od 18 hodin.