Po výhře 3:1 mohou o vytouženém postupu rozhodnout již ve středu. „Ze začátku vycházely oba týmy ze zajištěné obrany. Díky dobrému pohybu jsme se postupně dostali do dvoubrankového vedení. Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině přestáli tři oslabení v řadě,“ hodnotí duel asistent hlavního trenéra Arnošt Šifl.

V posledním dějství přidal třetí gól Zábranský a bylo hotovo. Slezané pak sice ještě snížili, ale Drtiči si výhru pohlídali. Hodonínský SHK posílil před zápasem mladý obránce Nedbálek, který v sestavě nahradil Pochylého. Trénérskému tandemu Číhal – Šifl však vyvstala na čele nová vráska. Mimo hru se ocitl nejproduktivnější hráč týmu Peš.

„Má zdravotní problémy. Je podezření, že má natržené vazy. Místo něj naskočil do druhého útoku Bártík,“ komentuje sestavu Šifl. Velkou oporou byl podle něj gólman Maláč, jenž své spoluhráče několikrát podržel.

I když měli Hodonínští důvod k oslavě, musí zalehnout už o půl jedenácté večer. Ve středu je totiž čeká poslední krok. Ten bývá ale zpravidla nejtěžší, a tak se na něj museli pořádně připravit. „Maséři budou v pohotovosti. Kluci budou hlavně rehabilitovat,“ hlásil po vítězném utkání Šifl.

Opava – Hodonín 1:3

Branky. 47. Černý – 9. Matušek, 19. Obdržálek, 45. Zábranský

Stav série: 1:2