Novojičínská porážka 4:6 hodonínské hokejisty příliš netíží. V sobotu totiž začínají čtvrtfinálovou sérii s Opavou. Zápas druhého týmu s prvním se hrál stylem „nahoru dolu“. Oba celky již měly své playoffové umístění jisté.

„Bylo to zvláštní utkání. Němelo ten správný náboj. Hrálo se v takovém valčíkovém tempu. Hráči se nechtěli před play off zranit,“ poznamenal k poslednímu zápasu nadstavbové části hodonínský trenér Svatopluk Číhal.

Ten přijel do Nového Jičína se slepovanou sestavou. Kouč Drtičů nechal odpočítavat vytíženého Maláče, za kterého podruhé v sezoně zaskočil brněnský junior Hubačka. Chyběli i zranění útočníci Bartík s Bartákem a Sojčík. Ten jel s Kometou do Hradce Králové. Zato se vrátil do obrany Šťastný. Zajímavé bylo proto složení čtvrtého útoku, kde se vedle P. Veselého objevil junior Průdek a obránce Létal. „Nebyli o nic horší než první a třetí útok. Ale dobře hrála pouze druhá lajna,“ upozornil Číhal.

Úvod zápasu patřil Drtičům. „Měli jsme několik šancí, ale dali jsme pouze jednu branku,“ konstatoval kouč Hodonína. Hosté o tento hubený náskok v prostřední části přišli, a nejenom to. „Otevřeli jsme hru a nasázeli nám čtyři branky. Pak jsem musel sestavu stáhnout na tři útoky. Ve třetí části jsme to mohli několikrát dotáhnout na dobrý výsledek, ale domácí nám dali vždy rychlý gól,“ uzavřel zápasové hodnocení hodonínský lodivod.

Přísnější měřítko v Novém Jičíně snesl pouze druhý útok, jenž se prosadil i gólově. Dvě Pešovy ideální přihrávky poslal do sítě Knebl. „Důležité bylo nezranit se, odehrát zápas v klidu a dávat góly. Myslím si, že se to podařilo. Spokojený však moc nejsem, nevyhráli jsme,“ zachovává si nadhled nějlepší střelec Drtičů Petr Peš.

Domácí se sice po vítězství dotáhli na Hodonín, ale díky horším vzájemným zápasům si již polepšit nemohli. „Prakticky už o nic nešlo, o prvních dvou místech bylo rozhodnuto. K utkání jsme chtěli přistoupit naplno a vyhrát ho. Ve druhé třetině jsme to šťastným gólem zlomili,“ upozornil trenér Nové Jičína David Handl. Jeho tým čeká ve čtvrtfinále Šternberk.

Nový Jičín – Hodonín 6:4 (0:1, 4:0, 2:3).

Branky a nahrávky: 29. Koloničný, 30. Skaloš, 37. Glabazňa, 37. Uhlár, 46. Kabeláč, 56. Macháček – 14. Matůšek, 42. Knebl (Peš), 47. Kočara (Sladký), 57. Knebl (Peš).

Vyloučení: 5:7, využití: 1:2, střely: 26:19, diváci: 350.

Hodonín: Hubačka – Sladký, Zapletal, Šťastný, Pokorný, Ševela, Ivičič – Meixner, Hoza, Kočara – Matůšek, Peš, Knebl – Obdržálek, Zábranský, Hudíček – P. Veselý, Průdek, Létal.