Trenéři Dornič s Flašarem vrátili pro rozhodující pátý duel do branky Kubáně. Zkušený gólman spoluhráče v první třetině několikrát podržel, přesto ve 14. minutě inkasoval, když spolupráci Klimenta s Horkým zužitkoval Krutiš.

Drtiči bojovali, ale v zakončení se znovu soužili. Dočkali se až ve druhé třetině připočetní výhodě, když skóroval Růžička. Domácí se ovšem dlouho neradovali, protože Žihadla si rychle vzala vedení zpět a přidala navíc i třetí branku.

Naději na zvrat přiživil až ve zkrácené dvojnásobné početní výhodě kapitán Jurča, který zužitkoval přesilovku pět na tři a v čase 58:03 snížil na rozdíl jediného gólu. Kontaktní branka ale přišla pozdě. Žihadla už těsný náskok ani vydřený postup nepustila. Hosté navíc v závěru přidali čtvrtý gól a bylo hotovo.

Drtiči klíčovou bitvu sezony nezvládli, po domácí porážce 2:4 v napínavé čtvrtfinálové sérii padli 2:3 a letošní sezona pro ně skončila.

Hodonín - Moravské Budějovice 4:2 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Růžička (Matula, Ševčík), 59. Jurča (Charvát) – 14. Krutiš (Kliment, Horký), 32. Rytnauer (Horký, Groh), 35. Heinrich (Mikeš, Jurán), 60. Mikeš (Horký, Kabelka). Rozhodčí: Škrobák, Škach – Kučera, Blažek. Diváci: 1587. Konečný stav série: 2:3.
Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča.