Nabírání kondice. Hodonínští zahájili letní přípravu ve sportovním areálu v Mikulčicích, kde hráči dostávali do těla pod vedením nově utvořené dvojice koučů Svatopluk Kosík/ Arnošt Šifl.

„Mužstvo dostalo dobrý základ,“ je přesvědčen Kosík. Pak následoval nástup na led a přátelská utkání, kde hokejisté po dlouhé době zase přičichli k hokejce a puku.

Herní projev. „Tým v některých zápasech ukázal svoji sílu,“ těší hlavního trenéra. Zároveň si je však dobře vědom chyb a nedostatků, které jeho svěřenci při hře vytváří.

„Zlepšit se musíme zejména v obranné třetině. Chybí rychlí přístup, osobní souboje, bránění prostoru před gólmanem a ve středním pásmu,“ vyjmenoval Kosík, který by rád viděl také lepší forčeking, přesnější přihrávky a častější střelbu.

Samostatnou kapitolou je disciplína na ledě. Co dokáže zkušeného lodivoda na střídačce opravdu vytočit, je útočný faul.

„Hráči si musí uvědomit, že kluky, co chodí na oslabení, to stojí moc sil. Ty jim potom chybí jinde,“ pokyvuje hlavou.

Brankáři. Protřelého Holeše doplnil pro letošní sezonu slovenský mladík Stacho. Jednadvacetiletý gólman se v přípravných duelech ukázal v dobrém světle a hodlá se v sezoně dostat do brankoviště co nejčastěji.

Obránci. K dispozici jsou čtyři obranné dvojice. Přesto by vedení i fanoušci rádi viděli v defenzivních řadách posilu.

Útočníci. Nejčastějšími přispěvateli do kolonek gólů a přihrávek je „black line“, čili útočné trio Peš, Jurásek, Vaškovič doplněné obránci Komárkem a Podešvou.

„Jsou nejproduktivnější, ale hokej je kolektivní hra. Jedna pětka to táhnout nemůže, podělit se musí všichni,“ říká Kosík. Soupiska momentálně čítá šestnáct forvardů. Je tedy logické, že všichni do zápasu nezasáhnou. „To se ještě vykrystalizuje,“ ponechává si trenér pootevřená zadní vrátka.

Tři nebo čtyři pětky? Kosík hodlá hráče pouštět na led zhruba po čtyřicetisekun­dových intervalech. Soutěž je dlouhá, zápasů mnoho. Sezonu proto podle všeho začne se čtyřmi lajnami. Pak se uvidí.

„Hráči mají v hlavách hru na tři pětky, takže by rádi byli na ledě minutu.Na tom ještě zapracujeme,“ vzkazuje muž, jehož čeká ostrá premiéra na lavičce Drtičů.

„Těšíme se, že už se bude o něco hrát a zápasy dostanou náboj. Věřím i divákům, že budou chodit v hojném počtu a herně je pobavíme,“ dodává Kosík.