V prvním kole nového druholigového ročníku mají hodonínští hokejisté volný los. Drtiči se na úvod představí na ledě kopřivnické Tatry. V premiéře před domácími fanoušky ve středu 18. září vyzvou Žďár nad Sázavou, kde v minulé sezoně působil nový kouč Drtičů Michal Konečný.

„Začátek bude pro našeho trenéra pikantní, ale jinak los až tolik neřešíme. Víme, že se s každým soupeřem v základní části utkáme pětkrát. Musíme se hlavně na novou sezonu dobře připravit a poskládat mužstvo tak, aby zase hrálo nahoře,“ říká šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Základní část druhé ligy začne ve středu 11. září a skončí ve středu 4. března, kdy Drtiči vyzvou doma Valašské Meziříčí. Hrát se bude pětikolově, hracími dny zůstávají středa a sobota.

Do play-off postoupí šestka nejlepších z každé skupiny, přičemž první dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají ve čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play-off se budou hrát na tři vítězná utkání.

Úspěšní finalisté jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, příští ročník 2019/20 bude nesestupový.