Nové trenérské duo Karel Buřič – Zdeněk Ševela přivítalo na úvodním tréninku dvaadvacet hráčů a tři brankáře. Z loňského kádru se padesáti zvědavým příznivcům představili brankáři Tuček a Šurý, obránci Pokorný, Jakub Rapant, Salajka, Podešva a Flamík.

Trenérům byli dispozici i útočníci Peš, Jurásek, Kuba, Vaškovič, Korotvička, Špok, Hoza, Průdek a Kučera.

S prvním týmem se připravují i hráči z juniorky Martin Miklík, Tomáš Zelinka a Ondřej Pelikán. „Zatím máme problém s obránci. V pondělí jsme měli pouze šest beků, což je málo. V týdnu se k nám přidali zkušený Patrik Luža a opavský rodák Jan Fišera, který strávil poslední dvě sezony v zahraničí,“ uvedl na webových stránkách klubu hodonínský kouč Zdeněk Ševela. Obránce SHK Lukáš Komárek je zase na zkoušce v prvoligové Jihlavě.

Z nových tváří se na prvním tréninku objevil mladý brankář ze Skalice Tomáš Rajčák, odchovanec Trenčína Peter Tomášek. Ten strávil poslední dvě sezony ve Švédsku. O místo v sestavě bojují i slovenští útočníci Peter Penák a Branislav Rehuš.

„Na soupisce musí být minimálně dvacet hráčů. Oproti loňskému roku budeme mít v kádru méně hráčů. Chceme mít tři zkušenější formace a jednu lajnu juniorů,“ říká Ševela.

Zdravé jádro

Kromě Zdeňka Kučery, který je po vážném zranění kolene, jsou ostatní hráčky v pořádku.

Úvodní trénink nakonec trval pětasedmdesát minut. „Je to každý rok stejné. Pokaždé si musíme zvykat jak na brusle, tak i na led, který je ještě hodně měkký. Proto jsou úvodní tréninky dost náročné,“ uvedl obránce Ondřej Podešva, který narazil v kabině Drtičů na většinu bývalých spoluhráčů. „Máme tu pár nových kluků, ale zdravé jádro zůstalo z loňska, takže to bude určitě v pohodě a kabina bude šlapat stejně jako loni,“ míní Podešva.

Ten absolvoval suchou přípravu individuálně. „O suché přípravě se toho moc říct nedá, protože s námi chodilo asi deset kluků a z nich v táýmu někteří ani nejsou,“ krčí rameny Ševela.

„„Určitě jsme si to představovali jinak, ale ekonomická situace je všude stejná. Určitě to není optimální stav, protože začínáme na ledě a nevíme, jak na tom kluci jsou,“ doplňuje kolegu Karel Buřič.

Tréninkové dávky v areálu v Mikulčicích a na hodonínském krytém bazénu podstoupili pouze hodonínští rodáci a někteří junioři.

Současný tým SHK Hodonín
Brankáři: Petr Tuček, Michal Šurý, Tomáš Rajčák.
Obránci: Petr Pokorný, Jakub Rapant, Jozef Salajka, Ondřej Podešva, Boris Flamík, Martin Miklík, Patrik Luža, Jan Fišera
Útočníci: Petr Peš, Zdeněk Jurásek, Michal Kuba, Ľubomír Vaškovič, Jan Korotvička, Martin Špok, Michal Hoza, Roman Průdek, Peter Penák, Tomáš Zelinka, Peter Tomášek, Braňo Retuš, Zdeněk Kučera, Ondřej Pelikán.