Během deseti minut rozhodli Vsetínští o tom, že všechny tři body zůstanou doma. Drtiči se trápili se špatnou koncovkou a gólmanem Plškem. Výsledkové rozdíly mezi domácími a venkovními zápasy se prohlubují.

Hodonínští chtěli zabodovat i na ledě soupeře poté, co minulou středu ztratili nadějně rozjetý zápas v Orlové. Navíc se Vsetínem vyhráli oba přípravné zápasy.

První třetinu zvádli podle plánu. Plška v brance Valachů překonal v 18. minutě po střele Kuby Peš. „Bylo to dobré. Samozřejmě při větší střelecké chuti a lepším bruslení jsme mohli trochu víc přitlačit a dát víc gólů než jeden,“ shrnul první dvacetiminutovku hodonínský kouč Karel Buřič.

V úvodu druhé části mohl v oslabení zvýšit na rozdíl dvou branek Vaškovič. To se mu nepodařilo. Naopak se gólově probudili Vsetínští. Ve 24. minutě využil dvojnásobnou přesilovku útočník Vaněk. Drtičům bylo v polovině utkání ještě hůř. Během osmdesáti sekund totiž dvakrát inkasovali. Nejdřív dostal puk za Tučkova záda zkušený obránce Spitzer a po něm z brejku forvard Dubec. „Druhá třetina byla z naší strany více méně propadák. Zaostávali jsme a dělali chyby. Bez bruslení se hokej hrát nedá,“ posteskl si Buřič.

Ten do třetí části stáhl sestavu na tři útoky, což pomohlo. Hosté měli víc ze hry, ale pozorného Plška se jim překonat nepodařilo. Nejblíže k druhé brance měli Korotvička a nejlepší hráč oranžovomodrých Vaškovič. „Dvanáct minut před koncem jsme to stáhli na dva útoky. Hra se zlepšila. Byl tlak, ale bohužel nedáváme góly. Neměli jsme štěstí, aby nám tam něco spadlo. Chtěli jsme dát kontaktní gól, případně jít na power play. Ale střely skončily mimo, nebo jsme byli u odražených puků pozdě,“ řekl hodonínský trenér.

Hodonín si tak připsal druhou porážku na soupeřově ledě. „Doma hrajeme zápasy s pohybem a dobře. Ale musíme taky vozit nějaké body z venku. Dnes, si myslím, Vsetín byl takovým soupeřem, že aspoň ten jeden bod jsme si měli odvést. To se nepodařilo, a jsem z toho zklamaný,“ prohlásil Buřič.

Na domácí neporazitelnost se Drtiči pokusí navázat v sobotu proti Slezanu Opava. Ten porazil na svém ledě Valašské Meziříčí 6:3. Na zápase, který začíná má v TEZA aréně v 17.00, čeká na fanoušky desetistupňové pivo za devět korun.

VHK Vsetín vs SHK Hodonín 3:1

Třetiny: 0:1, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 24. Vaněk (Brynecký), 31. Spitzer (Ševčík), 33. Dubec (Tesařík, Bajtek) – 18. Peš (Kuba, Jurásek)
Diváci: 945.
Vsetín: Plšek (Hromada) – Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Pelc – Tesařík, Bajtek, Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Sýs, Dědek, Rapant, Knebl.
Hodonín: Tuček (Šurý) – Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek, Pokorný, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák.