V pátek je čekají těžká dvě utkání s Českými Budějovicemi a Zlínem.

Mladí Hodoňané postoupili na šampionát z přeboru Jižní Moravy a Vysočiny a v otvíracím utkání nastoupili proti pražským Letňanům.

Ty porazili zejména díky třem brankám ve druhé třetině a dobrému výkonu nejlepšího hráče Hodonína gólmana Polácha.
„Kluky jsme správně naladili. Bereme to tak, že patříme mezi pět nejlepších týmů v republice. Připravili jsme kluky, a ti nás nezklamali. My jim tímto děkujeme,“ prohlásil spokojený Otakar Čejka.

Již v sobotu ráno budou Hodoňané bojovat s Českými Budějovicemi a večer v derby se Zlínem.
„Bude to sice náročné, ale již v sezoně jsme odehráli několik dvojutkání, kdy se hrálo sobota, neděle. Únava se dostaví, ale pokud kluci uhrají dobrý výsledek, tak je to motivuje, aby podali co nejlepší výkon,“ upozornil Čejka.

Jeho svěřenci nejsou jen z Hodonína. Za Drtiče bojují i hráči z Dubňan, Lužic, Mikulčic, Ladné, Břeclavi a Lanžhota. Ve včerejším duelu je povzbuzovaly na dvě stovky diváků. „Přišli rodiče, spolužáci ze sportovní hokejové školy. Doufám, že přijdou znovu,“ dodal hodonínský kouč.

SHKM Hodonín – Letňany 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), branky: 1. Spáčil (Lamač), 17. Bureš (Janota), 26. Lamač (Kučera), 29. Janota (Sobotka), 38. Kučera (Spáčil) – 33. Nádraský. Diváci: 200.

Hodonín: Polách – Maloch, Bureš, Spáčil, Porzer, Dobrozemský, Růžička, Janás, Sobotka, Lamač, Nosál, Flamík, Ondráček, Janota, Polášek, Michalčík, Jaroš, Kučera, Venclík, Křivánek.

kendový program: SO: Hodonín – Č. Budějovice (9.00), Hodonín – Zlín (17.00). NE: Hodonín – Vítkovice (15.00).