„První zápas byl poměrně divoký. Po dvou třetinách jsme prohrávali 1:4. Nicméně jsem rád, že jsme se i za tohoto nepříznivého stavu dostali zpátky do hry. Neskládali jsme zbraně. Naopak jsme si říkali, proč bychom taky z vyložených šancí nemohli dát stejně jako soupeř tři branky," přemítal hodonínský kouč Lubomír Oslizlo.

Drtičům k prvním letošním bodům nepomohlo zvýšené úsilí v závěrečné části ani branky Sajdla s Kolářem. „Soupeře jsme dokázali ve třetí části zatlačit a snížit, jenže jsme se zbytečně nechali vylučovat. Disciplínu musíme zlepšit," ví Oslizlo.

Ten v úvodním letošním soutěžním duelu postrádal Špoka, Piskoře, Charváta, Tomiho a Peše. I bez těchto opor se nástup do zápasu lépe povedl hostujícímu týmu. Na tradiční oťukávání ani nebyl čas, když ihned po vyhraném buly hodonínská první formace bleskově udeřila. Nehlídaný Lukáš Vrba po Sajdlově přihrávce se štěstím překonal nováčka v bráně Techniků Pavla Jekela.

Drtičům rychlá branka pomohla. Šance Smetany ani tvrdá střela Matuly ovšem se ovšem neujaly. Technika brzy přidala na pohybu a důrazu, ze svého náporu ale nic nevytěžila.

Pozorný brankář Zavadil se překvapit nenechal. Technika nevyužila ani přesilovku po faulu Ruse Kropotina.

Brňané ve hře pěti proti čtyřem málem inkasovali, když samostatný únik Kuby zastavil výtečný gólman Jekel. „Byla to velká škoda. Kdybych dal gól, mohl se zápas vyvíjet jinak," ví hodonínský útočník Michal Kuba.

Technika srovnala krok ve dvojnásobné početní výhodě. Dlouho přesilovku, kterou zpestřila potyčka Nedvěda s Benýškem, zužitkoval zkušený obránce David Havíř. Bývalý zadák Znojma a Pardubic se prosadil ihned po vhazování povedenou ranou z pravého kruhu.

Obrovský tlak Brňanů však teprve gradoval.

I po návratu Kuby na led se hrálo především v obranném pásmu Hodonína. Příležitosti Sedláka, Bustina, Stehlíka a Benýška zlikvidoval výborný Zavadil, jenž měl v první periodě spoustu práce. „Poměr střel 22:8 ve prospěch Brňanů je poněkud zarážející," poznamenal Oslizlo.

Slováckému celku patřil i úvod prostřední části. Kuba ovšem vyloučení Látala nepotrestal, a tak přišel třicet vteřin po návratu Látala z trestné lavice trest. Petr Jurča se na hranici kruhu tvrdě opřel do odraženého kotouče a prudkou ranou propálil bezmocného Zavadila.

Drtiči se sice se rychle oklepali, ale ve 29. minutě prohrávali již 1:3. Spolupráci Sedláka s Bustinem zakončil dorážející Jakub Kadlec.

Vzápětí mohl snížit Lukáš Vrba, který ale v samostatném úniku na brankáře Jekela nevyzrál. Hodonínští dál dobývali soupeře, ale nápor nevyužili.

Domácí nepříjemné chvíle ve vlastním obranném pásmu přečkali a 35. minutě znovu udeřili. V úniku dvou hráčů na jednoho byl na poslední chvíli podražen Michal Brzobohatý a hlavní rozhodčí Dědek nařídil trestné střílení. To brněnský útočník zvládl na výbornou a povedenou střelou k levé tyči zvyšoval už na 4:1.

Hosté to nezabalili. Naopak, na začátku závěrečné části střetnutí pořádně zdramatizovali. Naději na zvrat oživili ve 44. minutě Sajdl, který vymíchal gólmana Jekela a zakončoval do odkryté klece. Kontaktní branka přišla hned vzápětí. Hodonínská elitní lajna zůstala na ledě, na modré čáře přijal od Sajdla přihrávku Daniel Kolář a přes hlouček hráčů nedal strážci domácí svatyně žádnou šanci. „V té chvíli jsme věřili, že nějaký bod domů odvezeme," pronesl Kuba.

Drtiči ale doplatili na zbytečné fauly, které sudí Dědek nekompromisně trestal. Hosté sice všechny oslabené přečkali a v hektickém závěru byli blízko vyrovnání, ale Jurásek s Kubou puk za brněnského gólmana nedostali.

Hodonínští hokejisté se nedostali ani k závěrečnému náporu, protože poslední dvě minuty ovlivnily vyloučení Matuly s Kučerou. „Jsme rádi, že jsme tohle nervózní utkání zvládli a do sezony vstoupili výhrou. Není totiž jednoduché začínat doma. Po odehraných dvou třetinách kluci trochu polevili a zbytečnými chybami dostali soupeře zpět do hry. Nakonec jsme rádi, že jsme výhru se štěstím uhráli," zhodnotil sobotní duel brněnský trenér Roman Kaňkovský.

Drtiče nyní čeká první letošní domácí duel. Ve středu se na Zimním stadionu Václava Nedomanského utkají s Karvinou. Zápas začíná v osmnáct hodin.

2. liga, 1. kolo

HC Technika Brno – SHK Hodonín 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Havíř (Habrovec, Bustin), 24. Jurča (Látal), 29. Kadlec (Bustin, Sedlák), 35. M Brzobohatý z trestného střílení – 1. L. Vrba (Sajdl, Kučera), 44. Sajdl (Kučera, L. Vrba), 46. Kolář (Sajdl, Kučera).

Rozhodčí: Dědek – Kříž, Otáhal.

Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1.

Diváci: neuvedeno.

Střely na branku: 47:33.

Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec, F. Vrba, Sedlák, Strýček, Havíř, Šidáka, Navrátil – Jurča, Látal, Boček – Bustin, Stehlík, Kadlec – Brzobohatý M., Benýšek, Čtvrtníček – Polesný J., Heža, Brzobohatý P.. Trenér: Roman Kaňovský.

Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Pokorný, Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, D. Polesný, Flamík – Kučera, Sajdl, L. Vrba – Komlev, Garanin, Kropotin – Kuba, Jurásek, Matula – Zítka, Smetana, Stránský. Trenér: Lubomír Oslizlo.

1. kolo: Karviná – Opava 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), Vsetín – Nový Jičín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), Kopřivnice – Břeclav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), Poruba – Moravské Budějovice 6:3 (3:2, 1:0, 2:1), Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 6:0 (1:0, 0:0, 5:0).