Druholigoví hodonínští hokejisté zažívají druhý týden suché přípravy. „Zatím se to ještě moc hodnotit nedá, ale co jsem pochopil, tak bude hodně zaměřená na nohy,“ usmívá se pětadvacetiletý forvard. „Každý trenér má jiný druh přípravy, tak snad nás dobře připraví na sezonu,“ věří Charvát.

Trenéři Flašar s Konečným nachystali na první dny neoblíbeného drilu pestrý program. Drtiči navštívili posilovnu, skákali a cvičili s vlastním tělem. Pro zábavu si zahráli také nějaké hry. „Každý trénink byl zatím jiný,“ pochvaluje si hodonínský odchovanec a rodák.

Novou trenérskou dvojici zatím hodnotit nechce. Ale stejně jako další Drtiči cítí, že by to pod zkušenými kouči mohlo fungovat. „Pana Flašara jsem měl možnost poznat během minulé sezony a musím říct, že jsme si sedli. Pana Konečného teprve poznávám, bavili jsme se o pár věcech ohledně hokeje a snad to bude vše klapat, takže jsem zatím spokojen s tímto duem,“ říká Charvát.

Fotbalisté FK Mutěnice (zelené dresy). Ilustrační foto
Mutěnice jsou ve finále poháru

Zkušení trenéři patří mezi bouřliváky. Někdejší výborní hokejisté jsou na svěřence hodně přísní. Nemají rádi šlendrián, naopak sázejí na tvrdou práci a poctivý přístup. „Na vtípky se ale vždycky najde prostor. Ty nesmějí chybět na žádném tréninku. Trenéři to moc dobře znají, ale asi se nějakých velkých úlev nedočkáme,“ tuší Charvát.

Ve volných chvílích sledoval mistrovství světa na Slovensku. V televizi si nenechal ujít téměř žádný zápas českého národního týmu. Zklamalo ho pouze semifinále s Kanadou, jinak byl s výkony Říhovy družiny spokojený. „Český tým byl dobře poskládaný. Hlavně v základní skupině hrál pěkný hokej. Jenom se mi nelíbily některé tahy trenéra Říhy. Mrzelo mě, že třeba ve čtvrtfinále proti Německu seděl Vrána na tribuně a nehrál,“ přiznává hodonínský hokejista.

Překvapily ho také Rakousko a Francie, že se nedokázaly udržet v elitní skupině. „Líto mi bylo také domácího Slovenska, že mu to letos nevyšlo. Letos mě ale překvapili, jak dobře hráli,“ prohlásil.