Hodonín si díky jedenácté letošní výhře upevnil první místo ve skupině Střed.

Co třetina, to gól. Hodonín si branky rozložil rovnoměrně na celé utkání. V úvodní a v závěrečné části překonal hostujícího brankáře Slámu Roman Barták, druhý gól přidal po změně stran v přesilové hře Martin Hollý. Skvělý výkon Drtičů korunoval třetí vychytanou nulou domácí gólman Peksa.

„Věděl jsem, že pokud vzadu neinkasujeme, tak vyhrajeme. Jsou tady šikovní a produktivní hráči. Kluci navíc hráli perfektně dozadu i dopředu. S výkonem mužstva jsem spokojený,“ řekl kouč SHK Libor Žilka.

Hodonín nasměroval za dalšími třemi body netradiční střelec Roman Barták, který v 5. minutě dotlačil za bezmocného gólmana Slámu střelu Komárka. Druhý gól přidal na začátku prostřední části Martin Hollý. Domácí útočník se trefil v početní výhodě. Po Komárkově přihrávce pálil Hlavačka. Hollý střelu bývalého extraligového zadáka chytře usměrnil za bezmocného brankáře Žďáru.

Drtiči mohli přidat další branky, ale šikula Fiedler, bojovník Hoza ani obránci Komárek s Hlavačkou nedokázali dostat puk za výtečného Slámu. Šance měl i Žďár, ale Peksa byl po celé utkání bezchybný.

Potřetí rozjásal znovu solidně zaplněný hodonínský stadion Barták, který se trefil ve 42. minutě po Hollého přihrávce. „Barták dostal v útoku příležitost a chytil ji za pačesy,“ pochválil svěřence Žilka. „První lajna to vzala na sebe v minulých zápasech, teď se zase přidali ostatní,“ doplnil.

Hosté na Slovácku nezklamali. Ani dobrý výkon však Žďáru k zisku alespoň jednoho bodu nestačil. „Hráčům jsem řekl, že k autobusu mohou odejít se vztyčenou hlavou. Kluci zápas odmakali. S jejich výkonem jsem i přes porážku spokojený. Pokud ho zopakují i v dalších zápasech, nemám o naše výsledky žádné obavy,“ pravil hostující trenér Petr Kuchyňa.

Bývalý extraligový zadák ocenil výborný výkon Hodonína. „Drtiči jsou hlavně v domácím prostředí neuvěřitelně silní. Trochu mi připomínají Vsetín z dob jeho největší slávy. Na druhé straně venku jsou o třetinu horší,“ míní účastník mistrovství světa z roku 1995.

Kuchyňu naštval pouze výkon trojice rozhodčích. „To se se mnou musí shodnout i domácí. Už se nedivím, že jim někdo po zápase rozbije hubu nebo auto. Nechápu, kdo jim mohl dát licenci. Jejich naprostá neschopnost, neumění a necit pro hru ovlivnila utkání,“ zlobil se Kuchyňa. „Oni někoho vyloučí a ani neví, kdo fauloval. Pak za námi přijedou a řeknou číslo hráče, kterého nemáme ani v zápise,“ pokračoval v kritice sudích. „Ale to je každý zápas,“ dodal rezignovaně bývalý zadák Jihlavy nebo Zlína.

Kvalitu zápasu však Kuchyňa vyzdvihl. „Jinak si myslím, že to bylo oboustranně skvělé utkání,“ nechal se slyšet někdejší opora Ässätu Pori a Ilvesu Tampere.

Utkání navštívil i Karel Rachůnek starší. Otec tragicky zesnulého českého reprezentanta a dvou útočníků pražské Sparty přijal pozvání od vedení druholigového klubu. Během druhé přestávky vylosoval rodák ze Zlína výherce tradiční soutěže o ceny.

Na středeční duel nebude příliš v dobrém vzpomínat domácí masér Radek Broček. Toho ve třetí třetině nepříjemně trefil do obličeje letící puk. „Měl rozbité brýle a tržnou ránu v obličeji. Měl by být ale v pořádku,“ řekl hodonínský útočník Zdeněk Jurásek.

Nejproduktivnějšího hráče Drtičů zase před inkriminovaným momentem zasáhl hokejkou do obličeje hostující Bočan. Jurásek skončil v krvi, útočník Žďáru vyfasoval za úder vysokou hůl trest na pět minut a do konce utkání. „Nebyl to žádný zákeřný faul. Byla to nešťastná náhoda. Rozhodčí to navíc vůbec neviděl,“ řekl Kuchyňa.

Vedoucí Hodonín má po výhře nad Žďárem už šestibodový náskok před druhým Kolínem, celek z Vysočiny zůstal po porážce čtvrtý. „Já pořád říkám, že chceme soutěž vyhrát. Na tom nic neměním,“ dodal s úsměvem Kuchyňa.

SHK Hodonín – Žďár nad Sázavou 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Barták (Sajdl), 22. Hollý (Hlavačka, Komárek), 42. Barták (Hollý)
Rozhodčí: Coufal – Brabec, Pospíšil.
Hodonín: Peksa (Šenk) – Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Komárek, Gróf – Peš, Jurásek, Rehuš – Fiedler, Hollý, Špok – Hoza, Barták, Sajdl – Tomi, Korotvička.
Žďár: Sláma (Linhart) – Krejnus, Staněk, Smejkal, Šulc, Střecha, Sobotka, Hron, Plachý, Ježek, Kunstmuller, Bukáček, Havelka, Man, Kotlík, Kočan, Dítě, Fúzik