„Po minulé sezoně nám skončila spolupráce se slovenskou oční klinikou, proto jsme museli změnit název klubu. Jde ale pouze o formalitu, protože nás naši fanoušci i soupeři vnímají jako Drtiče, takže jiná možnost ani nebyla. Snad nám nový název přinese ještě lepší výsledky a více fanoušků,“ přeje si předsedkyně klubu Jana Gajošová.

Hodonínští hokejisté si tři dny po divokém souboji s Moravskými Budějovicemi zase zahrávali, na konci utkání s Novým Jičínem nechali protivníka ze severu Moravy dokonce srovnat na 5:5 a vypadalo to na další zbytečnou ztrátu. Drtiči ale dokázali na údery nepříjemného protivníka reagovat, divočinu v čase 57:23 utnul obránce Martin Miklík. Slovácký celek skolil Ďábly 6:5 a přiblížil se třetímu Valašskému Meziříčí na dva body.

„Soupeři tam spadla snad každá střela, my jsme naopak zahodili spoustu šancí, nemělo to být 5:3, ale 7:3 a mohl být klid,“ poznamenal domácí kouč Aleš Flašar.

SHK Hodonín - HK Nový Jičín 6:5 (2:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Janás, 9. Slabý (Komínek), 30. Komínek (Miklík, Mlynář), 42. Janás (Balán), 51. Janás (Balán, Matula), 58. Miklík – 10. Slovák (Kobylík, Králík), 17. Poruba (Macuh, Hruška), 22. Slovák, 55. Macuh (Poruba), 56. Kafka (Rufer).