Zabrali v pravý čas. Hodonínští hokejisté v předposledním zápase základní části udrželi druhou pozici ve východní skupině. Drtiči zvládli těžkou šichtu v Kopřivnici, kde ani za nepříznivého stavu 1:3 nesložili zbraně a sobotní zápas čtyřmi brankami v závěrečné části otočili ve svůj prospěch.

Dvakrát skóroval útočník Franek, obrat režírovali zadáci. Kromě Miklíka skórovali také Dresler s Mikéskou. „V závěru to vypadalo, že zápas dospěje až do prodloužení. Na konci utkání jsme však zvládli střídání, domácí jsme dostali pod tlak a vstřelili gól na 4:3. Pak se nám povedlo další střídání, využili převahu a přidali pátou branku. V tu chvíli bylo po zápase. Jsem rád, že jsme poctivou hrou ve třetí třetině zápas zvrátili na svoji stranu a dál zůstáváme ve hře o druhé místo,“ poznamenal hodonínský trenér Ivan Dornič.

Slovácký celek přemohl Tatru poprvé v sezoně, po triumfu 5:3 na severu Moravy dál zůstává v tabulce před Valašským Meziříčím. „Kopřivnice nám nesedí jako soupeř, což se znovu ukázalo. Bylo vidět, že domácí hráli uvolněně, bezstarostně. Neměli co ztratit, takže nebyli pod tlakem jako my. Našim hráčům nervozita svazovala ruce. Málo jsme se tlačili do zakončení, slabě jsme kombinovali. Domácí toho využili a dostali se do vedení. Na začátku třetí třetiny jsme prohrávali už 1:3. Za tohoto nepříznivého stavu jsme si řekli, že musíme změnit systém a styl hry. Začali jsme hráče Kopřivnice více napadat, dohrávali jsme souboje. Získávali jsme puky a vytvořili si tlak, ze kterého jsme pak vytěžili góly,“ doplnil Dornič.

O tom, zda Hodonín půjde do play-off z druhého, nebo třetího místa, rozhodne až závěrečný duel s jistým vítězem ze Šumperka. Utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského se hraje ve středu od 18 hodin.