Vyrovnaný duel rozhodli Drtiči ve svůj prospěch až v závěrečné části. Branky Špoka a Vaškoviče tak rozhodly o páté výhře Hodonína v přípravném období.

„Spokojeni jsme pouze s výsledkem, s hrou už moc ne,“ řekl po utkání asistent domácího trenéra Arnošt Šifl.

Kuriózní branku si připsal i novic Nesrsta. Jeho vyhození přes celé hřiště skončilo k údivu všech v brance hostujícího gólmana Müllera. „Podobných branek asi letos moc nedáme. Vstřelili jsme vlastně dvě branky, jednu branku si dal soupeř sám,“ poznamenal s úsměvem Šifl.

Drtiči přitom nevstoupili do zápasu příliš dobře. Ve 13. minutě dorazil střelu Šimka za záda bezmocného Stacha Rehuš. „Byl to třetí zápas ve čtyřech dnech. V týdnu jsme absolvovali těžké utkání. Kluci měl zápas trošku v hlavách, protože Břeclav porazila Senici 8:0. Podle toho také vypadala naše rozcvička. Ta vůbec nebyla dynamická a intenzivní. Již před zápasem jsme museli na hráče zvýšit hlas,“ řekl Šifl.

Domácí se vyrovnání dočkali až v závěru úvodní části. Nahozený puk Nesrsty z vlastního obranného pásma přeskočil hostujícímu gólmanovi hokejku a bylo srovnáno.

Ani v prostřední části toho k vidění příliš nebylo. Šanci Negerského zneškodnil Stacho, v závěru prostřední části si mladý gólman poradil i s únikem Negerského a Michalíka.

Rozhodnutí přišlo až v úvodu třetí třetiny. Po střele Hrtúse poslal Hodonín do vedení Špok. Následně mohl zvýšit Korotvička, ale náhradní gólman Senice si s jeho střelou poradil. Nebezpečný únik Špoka s Hrtúsem zastavil hostující zadák Rusnák.

Na konečných 3:1 upravil v 53. minutě Vaškovič. Ten bruslí zužitkoval přihrávku Juráska. V Závěru ještě mohl zvýšit aktivní Korotvička, jeho střelu z mezikruží však zastavila lapačka Hollého. Šest minut před koncem byl za hrubý faul vyloučen do konce utkání domácí Boris Flamík.

„Chyběla nám přesná přihrávka. Hráli jsme příliš zbrkle. V poslední třetině jsme zredukovali sestavu na tři lajny. Potom se to dostalo trochu do tempa,“ uvedl Šifl, který měl pro své svěřenci i slova pochopení. „Kluci už byli někde jinde. Po dlouhé době totiž mají volný víkend,“ dodal Šifl.

Hodonín se před vlastním publikem představí v úterý. Zápas s Trnavou začíná v 18 hodin.

SHK Hodonín – HK 91 Senica 3:1 (1:1,0:0,2:0)
Branky: 20. Nesrsta, 42. Špok (Hrtús, Korotvička), 53. Vaškovič (Jurásek, Šimeček) – 13. Rehuš (Šimek)