Jubilejnímu padesátému měření sil Drtičů a Vysokoškoláků chybělo jediné, více branek. „Musím hráče pochválit, hráli výborně. Utkání se muselo divákům líbit a to i přes to, že na branky nebylo moc bohaté. Myslím si, že za bojovnost jsme si vítězství zasloužili," uvedl po sobotní bitvě hlavní trenér Techniky Roman Kaňkovský.

S jeho slovy souhlasil i domácí lodivod. „Byl to hodně kvalitní zápas ve kterém dominovali především brankáři. Oba chytali skvěle," pravil kouč SHK Jiří Rech.

Podle něj byla dělba bodů spravedlivá. „Branka Techniky v prodloužení byla hodně šťastná. Bohužel i takové góly v hokeji padají," řekl Rech.

Drtiči na svého tradičního rivala vlétli jako uragán, ihned po úvodním buly se nastěhovali do obranné třetiny Brna. První útok SHK roztočil sice kolotoč, ale počáteční nápor branku nepřinesl.

I v dalších minutách se hrál pohledný a svižný hokej, ovšem bez vyložených brankových příležitostí. Hosty poslal do vedení v 18. minutě Zdeněk Mráz, který střelou přes hodonínského obránce procedil puk přes Baruse až do brány.

Úvod druhé třetiny poznamenala série vyloučení, ale ani jedno mužstvo svou početní výhodu nezužitkovalo. Vyrovnaná hra pokračovala i v následujících minutách. Chvílemi měli domácí převahu, ale chyběla jednoduchost a častější střelba.

Zaslouženého vyrovnání se Drtiči dočkali až v poslední minutě druhé části, když puk po Stejskalově ráně těsně vedle levé tyče dokázal u zadního mantinelu zkrotit Zdeněk Jurásek a bleskově jej zpoza brány zasunul za bezmocného gólmana Nováka.

Další branka v základní hrací době nepadla, i když šanci si v závěrečné dvacetiminutovce vytvořily oba týmy. Pět minut před koncem pomohla Barusovi jeho levá tyč, na druhé straně zase přelstil brněnskou obranu Sajdl, ale Novák jeho pokus zlikvidoval.

V prodloužení mohli nejprve rozhodnout Drtiči. Domácí však s přesilovkou čtyři na tři naložili mizerně. „Bohužel se nám přestalo dařit v přesilovkách, které nám často rozhodovaly zápasy. Proti technice jsme ani jednu ze sedmi příležitostí nevyužili. Začínáme je hrát zbytečně moc komplikovaně, takže se na ně budeme muset zaměřit," řekl Rech.

Pětašedesát vteřin před koncem nastaveného času se vylučovalo i na domácí straně a k vidění byla málo vídaná situace, protože na obou stranách byli jen tři hráči v poli. Rozhodnutí nakonec padlo v čase 64:08. Puk se dostal k hostujícímu kapitánovi Janu Habrovcovi, který šťastnou ranou překonal Baruse. „Byl to takový padáček, který tam naštěstí pro nás doplachtil, ale i takové góly se počítají," usmíval se Kaňkovský.

Vyrovnanou bitvu sledovalo na zimním stadionu TEZA více než patnáct set diváků. „Chtěl bych všem fanouškům moc poděkovat. Byli jako vždy skvělí," pronesl Rech.

Drtičům stačil zisk bodu k udržení vedoucí pozice. Hodonín má před druhou Technikou dvoubodový náskok. Ale jeden zápas k dobru.

Slovácký celek má před sebou dva zápasy. Ve středu se vedoucí tým soutěže představí v Moravských Budějovicích, v sobotu pak doma vyzve Pelhřimov.

2. liga skupina Střed, 11. kolo –

SHK Hodonín – VSK Technika Brno 1:2 po prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 40. Jurásek (Stejskal) – 18. Mráz (Odehnal), 65. Habrovec (Sedláček).

Rozhodčí: Škach – Smilek, Goňa. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1547. Střely na branku: 39:36.

Hodonín: Barus (Zavadil) – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Máša, Oško – Sajdl, Kříž, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Medřický, Kuba, Fiedler – Charvát, Kučera, Červenka.

Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Košecký, Strýček, Bilčík, Klimeš, Zapletal, Žalud, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Blaha, Bělohlávek, Látal, Šedý, Hnilička, Valeš, Brzobohatý.