Roli papírového favorita začali Drtiči svědomitě plnit už ve druhé minutě. První vážnější útočnou akci směrem dopředu proměnil Charvát. Domácí se neuspokojili s jednobrankovým vedením, a o čtyři minuty později se hodonínští fanoušci mohli radovat z gólu podruhé. Byl to Matula, který těžil z ideální přihrávky Sajdla a z mezikruží parádní trefou prostřelil brankáře Šafránka.

Avšak pro Slezan mohlo být ještě hůř. Na trestnou lavici putoval hostující Slavík, jenže hráči Baníku početní výhodu nezahráli dobře a třetí rychlou branku nepřidali. To stejné platilo i ve třinácté minutě, kdy Jihomoravané měli možnost téměř půlminutové přesilovky pět na tři. Ovšem ani tuto příležitost volající po brance neproměnili.

Naopak Opavští byli tři minuty před koncem první části ve stejné herní situaci. Ti šanci neprokaučovali a nekompromisně ji potrestali. "Je škoda, že jsme pak v závěru první třetiny dostali v oslabení tři na pět kontaktní gól. Od druhé třetiny jsme se ale vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku zápasu,“ pokračoval Čechmánek.

V polovině druhého dějství se opavský brankář Šafránek poroučel z brankoviště. Důvodem totiž byla pátá rána Sedláka v síti hostů. Jihomoravané svého soupeře i ve zbytku zápasu přehrávali, ale nedokázali tuto převahu vyjádřit gólově, a tak konečný výsledek skončil 5:1 pro Hodonín. „Přijeli jsme sem s odhodláním prolomit černou sérii a smůlu, která nás provází. Drželi jsme s Hodonínem krok, ale opět rozhodly individuální chyby, které děláme opravdu hodně často. Dokud nebude na ledě vidět bojovnost a nebudeme dodržovat systém, který si řekneme, tak nemůžeme nikdy uspět,“ řekl kouč hostů Marek Harazim.

SHK Hodonín – Hokejový klub Opava 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Charvát (Kadlec, Žabčík), 6. Matula (Sajdl, Peš), 23. Žabčík (Kadlec, Charvát), 25. Vaněk D. (Vrána, Romančík), 32. Sedlák (Sajdl) – 17. Tichý (Šindelář, Wolf). Rozhodčí: Antonín, Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 949. Střely na branku: 56:22.

SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Sedlák, Mojžíš (A), Peslar, Miklík, Haloda M., Žabčík, Hladiš, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk D., Vrána - Černohous, Charvát, Kadlec - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.