Jak parta kouče Tibora Janáse bitvu o udržení zvládne, se ukáže ve středu večer. Utkání 33. kola východní skupiny startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin.

Byť to při pohledu na tabulku stále nevypadá, Drtiči prožívají příjemné období. Z posledních devíti zápasů bodovali hned sedmkrát, naprázdno vyšli jen v Kopřivnici a doma s Novým Jičínem.

Poslední tři duely ale zvládli skvěle. Opřít se mohli nejen o výtečného gólmana Kořénka, ale i poctivý kolektivní výkon, velkou bojovnost.

Tu ukázali i po návratu z karantény, když venku přetlačili Opavu. Teď je před nimi ale další těžká šichta s Velkým Meziříčím.

„Máme před sebou náročný dvoutýdenní program. Čekají nás dohrávky s Kometou a Valašským Meziříčím plus utkáni podle rozpisu soutěže. Ve středu přivítáme Velké Meziříčí. Podle posledních výsledků je to favorit. Víme, že nás čeká těžký soupeř. My ale po kvalitním výkonu v Opavě, kde jsme po výhře 2:1 získali tři body, chceme bodovou šňůru protáhnout i v domácím utkáni,“ uvedl hodonínský trenér Tibor Janás.

Slovácký celek se ve zbytku utkání pokusí dostat pod sebe alespoň jednoho soupeře, což však nebude při současné ztrátě vůbec jednoduché.

„Velké Meziříčí i Kopřivnice si bezpečně hlídají své pozice nad námi. Mají jistotu svého postaveni v soutěži, my v každém zápase hrajeme o šest bodů. Zůstáváme dál pokorní, víme, v jaké situaci se nacházíme, ale nevzdáváme to,“ vzkazuje protivníkům Janás.

Kouč SHK nyní řeší problémy se složením sestavy. Stále nejistá je situace u útočníka Marka Růžičky, problémy s kolenem má i nejproduktivnější Drtič Tomáš Komínek, nemocný byl obránce Hefka. „Uvidíme, jak poskládáme tým. Zbytek týmu by snad měl být v pořádku,“ věří Janás.

Celek z Vysočiny se v tabulce nachází na šestém místě s 42 body z 32 odehraných zápasů. Patří jim také nelichotivé první místo, co se týče obdržených gólů, když v průměru inkasují 3,85 gólů na zápas.

V posledních třech zápasech však svěřenci trenéra Karla Vejmelky vytěžili osm bodů, když postupně zdolali vedoucí Valašské Meziříčí, Žďár nad Sázavou a naposledy i Nový Jičín.

Hodonínští hokejisté zvítězili na ledě Opavy 2:1.
Drtiči dál šturmují za záchranou. V Opavě rozhodla přesilovková trefa Hložánka

Ďáblové jeli do Velkého Meziříčí a byl to jejich čtvrtý venkovní zápas v řadě, z nichž vyhráli pouze první utkání. Severomoravané sice na Vysočině nastoupili se skvěle chytajícím Galuškou, který zneškodnil 47 střel domácího celku, ale na body to i tak nestačilo.

Po první třetině odcházeli novojičínští do šatny s jednogólovým vedením. Ve druhé třetině byli domácí velmi aktivní, což vedlo ke srovnání. Ve třetí části se dostali domácí do vedení, ale Ďáblům se podařilo rychle srovnat. Rozhodují gól padl 37 sekund před koncem základní hrací doby, na který už nedokázali Ďáblové odpovědět.

„Utkání se mi těžko hodnotí, protože jsme dostali gól v poslední minutě. Klukům musím dneska poděkovat, opravdu ten zápas odmakali a minimálně bod jsme si zasloužili. Bohužel takový je hokej a rozhodla branka v poslední minutě, na kterou se nám už nepodařilo odpovědět,“ uvedl k zápasu na klubovém webu hostující kouč Kamil Gebauer.

Stolní tenistky Hodonína trápily Berlín.
Zdařilý konec. Stolní tenistky Hodonína ve čtvrtfinále LM soužily Berlín

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Velkého Meziříčí je Ondřej Malec s 36 kanadskými body (23+13). Pouze o dva kanadské body méně má David Křenek (16+18), třetí v týmové produktivitě je Tomáš Střecha (14+19).

Nejproduktivnějším obránce je Petr Slabý, který nasbíral 19 kanadských bodů (5+14).

Drtiče táhne Tomáš Komínek. Zkušený útočník je nejproduktivnějším hodonínského týmu, ale celé východní skupiny. V jednatřiceti zápasech zaznamenal 22 branek a k nim přidal 16 asistencí. Devatenáct bodů nastřádali Michal Romančík s Davidem Janásem.

Statistikám obránců kraluje se čtrnácti body kapitán Martin Miklík.